اُفت ۳۰ درصدی فروش رستوران‌های استان تهران

فروش رستوران‌ها ۳۰ درصد اُفت داشته؛ پرداخت مالیات، اجاره‌بها، تهیه مواد اولیه پخت غذا با قیمت بالا موجب شده تا این صنف روزهای خوبی را سپری نکند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، این روزها افزایش نرخ کالاهای اساسی و تأثیر آن بر قیمت غذاهای رستورانی موجب ایجاد مشکلات بسیاری شده است، به طوری که قیمت برنج، روغن، رب گوجه‌فرنگی، زعفران و انواع ادویه افزایش یافته و رستوران‌داران مجبور هستند مایحتاج مورد نیاز واحد خود را تهیه کنند و اغلب با قیمت‌های سرسام‌آوری هم مواجه می‌شوند.

البته برخی رستوران‌داران برای جبران هزینه‌های خود اقدام به فروش نجومی غذا می‌کنند، بدون اینکه غذا کیفیت لازم را داشته باشد، در حالی که اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس بازرسانی که به‌صورت شبانه‌روز به محل رستوران‌ها اعزام می‌کند تا از تخلف احتمالی جلوگیری کنند.

رستوران‌داران نرخ غذا را بعد از محاسبه قیمت مواد اولیه، حقوق کارگری، بیمه، مالیات و سود قانونی به مشتریان آن را نرخ‌گذاری کرده و به مشتریان می‌فروشند، البته هستند رستوران‌دارانی که با فروش غذاهای بی‌کیفیت با قیمت بالا دچار تخلف می‌شوند، اما در این راستا اتاق اصناف استان تهران با همکاری اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تا حدود زیادی از تخلف این قبیل صنوف جلوگیری کرده است.

مشکل دیگر رستوران‌داران به مالیات، اجاره‌بها، افزایش قیمت مواد اولیه و سایر مایحتاج بازمی‌گردد که این مسئله موجب شده تا برخی رستوران‌داران به‌دلیل متضرر شدن عطای کار را به لقایش ببخشند و سراغ شغل دیگری بروند، بدون اینکه سودی از شغل خود به دست بیاورند، این مسئله چندان به مذاق رستوران‌داران خوش نیامده و خواستار توجه بیشتر مسئولان هستند.

تهیه مواد اولیه پخت با قیمت بسیار بالا رستوران‌داران را به این نتیجه رسانده که نمی‌توان به این شیوه فعالیت کرد و هم مواد اولیه را با قیمت بالا خریداری کرد و هم مالیات پرداخت کرد، از سویی برخی واحدها هم در حال فعالیت بدون مجوز پروانه کسب هستند و به صورت زیرزمینی اقدام به فروش موادغذایی می‌کنند، موضوعی که ممکن است سلامت مردم را به خطر بیندازد.

خبرنگار پایگاه خبری تهران‌نیوز با توجه به مشکلات موجود سر راه رستوران‌داران و سلف‌سرویسان و راهکارهای مقابله با آن گفتگویی را با سیدعلی‌اصغر میرابراهیمی رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران ترتیب داده است.

صنف رستوران‌داران با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند

میرابراهیمی با بیان اینکه صنف رستوران‌داران و سلف‌سرویسان با مشکلات عدیده و متعددی مواجه شده است، اظهار کرد: در حال حاضر فروش رستوران‌ها ۲۵ تا ۳۰ درصد اُفت داشته است؛ پرداخت مالیات، اجاره‌بها، تهیه مواد اولیه پخت غذا و سایر موارد جانبی موجب شده تا صنوف ما نتوانند روزهای خوبی را بگذرانند و درآمدشان هم بسیار پایین آمده است.

وی درباره اینکه تعداد صنف دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران چند نفر است؟ چنین پاسخ داد: در مجموع در استان و شهرستان‌های تهران ۹۰۰ صنف داریم که هرکدام دارای مشکلات خاص خودشان هستند، البته برخی رستوران‌داران هم درآمد خوبی دارند، چراکه سرمایه مناسبی را وارد کار کرده‌اند و مشتریان زیادی هم قیمت دارند.

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران یادآور شد: اما رستوران‌دارانی که با سرمایه کم به میدان آمده‌اند و هزینه‌های اجاره‌بها، مالیات و مواد اولیه را می‌پردازند با مشکلات بسیار بزرگی مواجه شده‌اند که باید فکری به حال آنها کرد، در غیراینصورت این صنوف ممکن است در آینده واحد خود را تعطیل کنند، چراکه درآمد آنچنانی ندارند.

میرابراهیمی تصریح کرد: واقعاً این عادلانه نیست که برخی صنف رستوران‌داران و سلف‌سرویسان شرایط اسفباری داشته باشند و در این راستا با اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و اتاق تعاون نامه‌نگاری‌های زیادی انجام دادیم تا حداقل به مشکل رستوران‌داران رسیدگی شود، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

وی تأکید کرد: رستوران‌داران صنف ما باری به هر جهت فعالیت می‌کنند و دارای مشکلات فراوانی هستند؛ از یک سو حقوق کارگر افزایش چشمگیری یافته و از سوی دیگر قیمت مواد اولیه پخت روز به روز گران‌تر می‌شود، اکنون قیمت گوجه‌فرنگی به ۴۰ هزار تومان رسیده و سایر اقلام هم افزایش قیمت داشته‌اند، با این شرایط رستوران‌داران چه کاری می‌توانند انجام دهند.

برخی رستوران‌داران برای تهیه خوراک از مواد اولیه مرغوب استفاده نمی‌کنند!

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران در پاسخ به این سوال که فروش رستوران‌ها چند درصد اُفت داشته است؟ متذکر شد: فروش بین ۲۵ تا ۳۰ درصد با اُفت مواجه بوده و افزایش تورم اقتصادی و رشد نرخ غذاهای رستورانی در این امر دخیل بود، البته رکود در رستوران‌ها از دوران کرونا آغاز شد و با افزایش قیمت غذاها تقاضا هم کاهش پیدا کرد.

میرابراهیمی در ادامه درباره اینکه برخی رستوران‌داران برای تهیه خوراک از مواد اولیه مرغوب استفاده نمی‌کنند، برای مقابله با این تخلف آشکار چه برنامه‌ای داشته‌اید؟ گفت: رستوران‌داران موظف هستند از مواد اولیه ارگانیک برای تهیه غذا استفاده کنند، نه تراریخته، در صورت مشاهده قطعاً بازرسان اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران با این افراد برخورد خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعامل لازم را با اتحادیه اغذیه‌فروشان مواد غذایی دارید؟ تأکید کرد: بله. تلاش می‌کنیم با تفاهم با این اتحادیه قیمت‌ها افزایش چشمگیری پیدا نکند، این نیاز به همت همگانی و کمک دولت دارد تا با کاهش تورم، قیمت‌ها افزایش پیدا نکند.

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران همچنین فعالیت برخی رستوران‌های زیرزمینی که فاقد پروانه کسب هستند و مالیات هم نمی‌پردازند را معضل اصلی این صنف عنوان کرد و ادامه داد: برای ساماندهی رستوران‌های فاقد پروانه کسب باید ابتدا همتی در کار باشد و ما از طریق بازرسان اتحادیه درصدد ساماندهی واحدهای بدون پروانه کسب هستیم.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: قیمت مواد اولیه پخت به شدت افزایشی شده و کاری هم از دست ما برنمی‌آید، امیدوارم دولت با شیوه‌های متفاوت در راستای کاهش قیمت مواد اولیه غذا اقدامات لازم را انجام دهد، چراکه رستوران‌داران ما در حال ریزش هستند و شرایط خوبی بر صنف ما حکمفرما نیست، برخی رستوران‌ها با قیمت نازلی اقدام به فروش پرس‌های غذا می‌کنند، مگر چنین چیزی امکان دارد!

وی مطرح کرد: استفاده از مواد اولیه نامرغوب و تراریخته با روش‌های پخت نامناسب سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد و درصددیم با چنین واحدهایی برخورد لازم را انجام دهیم، چراکه نباید اجازه دهیم غذاهای بی‌کیفیت به مردم فروخته شود و در این زمینه با اتاق اصناف هم هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا از تخلف رستوران‌داران جلوگیری کنیم.

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس استان تهران تشریح کرد: قیمت مواد اولیه آنقدر بالاست که رستوران‌دار مجبور می‌شود قیمت غذا را تغییر داده و با سود بیشتری بفروشد، تهیه غذای سالم از رستوران‌ها حق مردم است، اما باید قیمت مواد اولیه هم پایین بیاید.

انتهای خبر/*

کد خبر 761424

برچسب‌ها

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =