حل مشکلات مناطق محروم از اولویت‌های اصلی دولت است

فرماندار فیروزکوه گفت: حل مشکلات مناطق محروم و کم‌برخوردار یک ضرورت و از اولویت‌های اصلی دولت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، محمد حیدری‌منش امشب در حاشیه نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فیروزکوه که با موضوع توانمندسازی محلات کم برخوردار برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نشست مسائل و مشکلات مناطق کم‌برخوردار شهرستان فیروزکوه مورد بررسی قرار گرفت، یکی از این مسائل، مساجد این مناطق خصوصاً مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) در منطقه تختی بود که مقرر شد به سرعت فعال، امام جماعت برای آن در نظر گرفته شود و این مسجد کانون فعالیت در این منطقه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در یک بازه زمانی گروه‌های جهادی و جامعه پزشکی در این مناطق حضور داشتند و اثرات مثبتی را به همراه داشت، مقرر شد با برنامه‌ریزی مجدد این برنامه‌ها را به صورت مستمر در این مناطق داشته باشیم تا مباحث بهداشتی و درمانی ساکنین مناطق کم برخودار شهرستان پیگیری شود و شاهد بهبود این مسائل باشیم‌.

فرماندار شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: درباره موضوع فاضلاب محله شهرک ایثار نیز به اداره آبفا شهرستان مأموریت داده شد تا اقدامات لازم جهت رفع مشکلات در این منطقه سریعاً پیگیری و انجام شود.

حیدری‌منش با بیان اینکه حل مشکلات مناطق محروم و کم‌برخوردار یک ضرورت و از اولویت‌های اصلی دولت است، عنوان کرد: در خصوص خدمات رفاهی و فضای سبز که توسط راه و شهرسازی به پیمانکاران واگذار شده مقرر شد راه ‌ و شهرسازی سرانه این مناطق را افزایش دهد و به نتیجه مطلوب برسد.

این گزارش حاکی از آن است، شهرستان فیروزکوه دارای ۲۳۸۳ کیلومتر مربع وسعت، شامل دو شهر فیروزکوه و ارجمند، دو بخش مرکزی و ارجمند، پنج دهستان شامل دهستان‌های پشتکوه، شهرآباد و حبله‌رود از بخش مرکزی و دهستان‌های دوبلوک و قزقانچای از بخش ارجمند و ۱۰۹ آبادی است که از این تعداد ۶۹ روستا دارای سکنه است.

انتهای خبر/*

کد خبر 761455

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =