داوطلبان نمایندگی ملت وامدار و بدهکار دیگران نباشند

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: داوطلبان نمایندگی ملت نباید وامدار و بدهکار کسی باشد تا بعد از ورود به مجلس بخواهد نان‌هایی را که قرض گرفته پس بدهد، این نماینده به درد نمی‌خورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان دماوند اظهار کرد: دهم آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس توسط ماموران رضا شاه در کاشمر در سال ۱۳۱۶ است، ️ شهید مدرس شخصیتی بود که در انجام وظیفه قانونگذاری خود فقط خدا و مصلحت کشور را در نظر می‌گرفت و تهدید و تطمیع در او اثر نداشت.

️ وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات گفت: داوطلبان نمایندگی ملت نباید وامدار و بدهکار کسی باشد تا بعد از ورود به مجلس بخواهد نان‌هایی را که قرض گرفته پس بدهد، چنین نماینده به درد نمی‌خورد،️ نماینده اگر آگاهی لازم را از مسائل قانونگذاری نداشته باشد و اگر قانون اساسی را قلباً قبول نداشته باشد، جز خراب کردن کارها اثر دیگری ندارد.

️ امام جمعه دماوند تصریح کرد: نماینده باید متدین باشد، از خدا بترسد تا به کشور و به مردم خیانت نکند و از تریبون مجلس سوء استفاده نکند،️ نمایندگان مجلس باید مصالح انقلاب و کشور را بر خواسته‌های جناح خود ترجیح دهند،️ نماینده باید کاربلد و کارآمد باشد و برای مشکلات موجود جامعه راه حل قانونی ارائه کند . اسلام در همه مسائل راه حل دارد ، نمایندگان باید آن را پیدا کنند.

فتاح دماوندی بیان کرد: نمایندگان باید هم دلسوز مردم باشند و هم شجاع و طرفدار اقشار ضعیف، یعنی قوانینی تصویب کنند که حقوق ضعفا را تامین کند و دردی از آنان را دوا کند،️ همه قوانین کشور باید با اسلام و قانون اساسی همخوانی داشته باشد، نماینده ای که حرف‌های ضد قانون اساسی می‌زند ضد اسلام و ضد انقلاب است.

حطیب نماز جمعه شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به ۱۲ آذر روز جهانی معلولین اظهار کرد: هرچه ممکن است در سطح کشور خدمات مربوط به بهزیستی را باید گسترش داده و از نیروهای مردم برای گسترش این خدمات حداکثر استفاده را کرد، معلولان محترم نیاز به آموزش، بهداشت، امکانات معیشتی و اشتغال و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی - فرهنگی - اقتصادی دارند.

وی تصریح کرد: مناسب سازی معابر و ادارات برای تردد معلولان وظیفه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است که در بودجه سالانه خود باید به آن توجه کنند، معلولان بزرگوار ما باید مورد احترام قرار گیرند نه ترحم، فرهنگ یاری رساندن به معلولان باید عمومی و فراگیر شود.

فتاح دماوندی گفت: بر اساس قانون، دولت موظف است ۳ درصد از اشتغال را به معلولان اختصاص دهد، اما متاسفانه به این قانون به درستی عمل نشده است، در شهرستان دماوند ۱۷۰۰ نفر معلول وجود دارد که با احتساب خانواده حداقل سه نفره، ۵۰۰۰ نفر درگیر این موضوع هستند.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها باید خودروی مخصوص معلولان را خریداری و راه‌اندازی کنند تا در موقع نیاز با تماس تلفنی این عزیزان خدمت لازم ارائه شود، اداره بهزیستی با اجرای طرح حامی برای کمک به تامین نیازمندی‌های معلولین عزیز، آمادگی همکاری با خیرین محترم را دارد تا قدم بلندتری در راه خدمت به این عزیزان برداشته شود.

انتهای خبر/*

کد خبر 761465

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =