اتخاذ تصمیم حاکمیتی قابل توجه برای اجرا و راه‌اندازی متروی ورامین

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس گفت: تصمیمات حاکمیتی قابل توجه برای اجرا و راه‌اندازی متروی ورامین گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، حسین نوش‌آبادی ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ورامین به مناسبت روز مجلس گفت: مجلس به تعبیر مقام معظم رهبری از ارکان مهم تصمیم گیری کشور است.

وی افزود: جهت‌گیری‌های مجلس باید در سمت و سوی حقوق مردم و بر اساس سوگند در برابر کلام‌الله مجید باشد.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از افتتاح مترو پرند موضوع مترو ورامین در دستور کار قرار گرفته است، از مصوبات سفر رئیس جمهور انتقال مترو ورامین از وزارت راه به شرکت مترو بود که معاون اول رئیس جمهور نیز این مصوبه را ابلاغ کرد.

نوش‌آبادی گفت: از مطالبات مهم مردم دیار ۱۵ خرداد حمل و نقل ریلی متناسب است، موضوع شکل‌گیری مترو از مباحث مهم امروز است و این مصوبه و تصمیم حاکمیتی است، ممکن است برخی شبهه کنند، اما تصمیم حاکمیتی گرفته شده است.

وی افزود: در بخش درمان نیز شاهد جهشی در این دوره هستیم و اکنون و با حرکت هماهنگ بین دولت و مجلس و حمایت ائمه جمعه موفقیت‌های قابل توجهی را پیش رو داریم.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب مجلس فعلی را مجلس انقلابی دانستند، گفت: مجلس طی سه سال و نیم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برای جلوگیری از رانت را تصویب کرد و تصویب قوانین ضد دلالی و سوداگری و مالیات بر خانه‌های خالی از دیگر اقدامات قابل توجه نمایندگان در مجلس بوده است.

نوش‌آبادی، تصویب قانون حمایت از جوانی جمعیت در راستای پیشگیری از کهولت سن و قانون اقدام راهبردی در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا در مجلس را مورد اشاره قرار داد و افزود: تصویب این قانون امتیازی برای مذاکره کنندگان هسته‌ای در مذاکرات در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا بود.

وی همچنین گفت: تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سه سال آینده از دیگر اقدامات قابل توجه است.

منبع: مهر

انتهای خبر/*

کد خبر 761467

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =