در جنگ شناختی بایستی آفندی عمل کنیم

امام جمعه باقرشهر و کهریزک گفت: در جنگ شناختی گذشته از حل چالش‌های اقتصادی می‌بایست آفندی عمل کرده و از لاک دفاعی بیرون بیائیم.

حجت‌الاسلام روح‌الله باقری، امام جمعه باقرشهر و کهریزک در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، اظهار داشت: در جنگ، شناخت و ادراک و معرفت به مسائل، اعتقادات و افکار درگیر می‌شود همچنان که در سال گذشته دیدیم که دشمنان جنگ روانی و ادراکی راه انداختند.

وی تأکید کرد: دشمن با ابزار حجاب به دنبال ایجاد دوقطبی بین مردم و گروه گروه کردن و قومی‌سازی است و می‌خواهد شیعه را از سنی و ادیان مختلف را در ایران از یکدیگر جدا کند، افراد بدحجاب و شل‌حجاب نیز هم‌میهن و همشهری ما هستند و اگر خوب کار می‌کردیم، شاهد این موارد نبودیم.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک با اشاره به تأکید امام راحل و شهدا بر حفظ وحدت در جامعه، بیان کرد: باید در کنار بیان انتقادات، از محور وحدت دور نشویم چرا که دشمن به‌دنبال از بین بردن ارزش‌های دینی و ملی ما است، در مقابل عملیات روانی دشمن و ترفندهایی که به کار می‌برد می‌بایستی پیروز شویم؛ راهکار این است که ما چالش‌های مهم مثل چالش اقتصادی را حل کنیم.

حجت‌الاسلام باقری تصریح کرد: دو سال از روی‌کار آمدن دولت سیزدهم می‌گذرد، مردم صبوری می‌کنند و در مقابل دولت باید نیز به وعده‌های خود عمل کرده و قیمت خودرو، مسکن، لوازم خانه و بسیاری از موارد را کنترل کند.

وی افزود: برای پیروزی در جنگ شناختی بایستی مشکلات اولیه مردم حل شود، بنابراین در کنار حل چالش‌های اقتصادی می‌بایست آفندی عمل کرده و از لاک دفاعی بیرون بیائیم، در موضوع حجاب ما از غرب طلبکار هستیم، چرا فقط آن‌ها فریاد بزنند حجاب اجباری، چرا شما دانشجو و دانش‌آموز باحجاب را بیرون می‌کنید.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک با اشاره به ضعف‌هایی که در حوزه اطلاع‌رسانی و رسانه وجود دارد، ادامه داد: باید قوی‌تر عمل کنیم چرا که مردم از بسیاری پیشرفت‌ها و دستاوردهای دولت بی‌خبر هستند، چه در رسانه ملی و چه در رسانه داخلی دولت ضعیف هستیم و مردم مطلع نیستند که می‌بایست اصلاح صورت بگیرد، در مسئله غزه تهاجمی و آفندی عمل شده و پیروز این میدان مردم غزه هستند.

حجت‌الاسلام باقری تأکید کرد: آیا مسئولان امروز پاسخگوی مطالبات مردم هستند؟ یکی از نکات این دولت مردمی بودن است که نقطه قوت بوده و می‌بایست این موضوع در مناطق مختلف مثل منطقه کهریزک سرلوحه کار قرارگیرد، میز خدمت را در مساجد، در هیئات و مراکز دیگر برپا کنیم، این میز خدمت را فقط به یک روز در هفته محدود نکنیم و میان مردم باشیم.

وی اظهار کرد: از طرفی مردم می‌بایست باور کنند که در میدان جنگ قرار داریم، درست مانند دوران دفاع مقدس که ملت ایران با تکیه بر باورهایش، از جوان و مال و سرمایه خود برای پیروزی می‌گذشت، به همین سبب مردم محکم ایستادند، مبارزه کردند و پیروز شدند؛ امروز هم در شرایط جنگ قرار داریم، اگرچه ظاهر و ابزار آن تغییر کرده است.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک افزود: باید از آبرو، جوانی و جان خود برای پیروزی کشور گذر کنیم و به نسبت جایگاه خود برای کشور تلاش کنیم، هر کسی با هر جایگاهی خود را سرباز کشور حس کند و باور کند که جنگ امروز بسیار سخت است، فراموش نکنیم می‌بایست روایت‌ها را دست اول اطلاع‌رسانی کنیم تا مردم از رسانه ملی اخبار را دنبال کنند.

انتهای خبر/*

کد خبر 761488

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =