تمبر یادبود کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت رونمایی شد

تمبر یادبود کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت با حضور استاندار تهران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز» و به نقل از استانداری تهران، علیرضا فخاری در نشست خبری کنگره ۲۴ هزار شهید پایتخت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای امنیت، سلامت و حرم، اظهار داشت: به لحاظ محتوایی و زمینه‌سازی برای برگزاری کنگره ۲۸ کمیته اجرایی تشکیل و اقدامات پیگیری می‌شود که دبیری به عهده سپاه محمد رسول الله (ص) است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های مردمی و سرمایه‌های اجتماعی برای برگزاری این کنگره به کار گرفته می‌شود، افزود: بعد فرهنگی این کنگره در کنار ۲۸ کمیته، پویاتر است چرا که عمدتاً زبان فرهنگ و هنر ابزار مهم برای تشریح واقعیات است.

استاندار تهران با اشاره به تلاش وصف‌ناپذیر بخش فرهنگی برای برگزاری کنگره شهدا، عنوان کرد: اجرای سمفونی اختصاصی برای کنگره، تهیه نرم‌افزارها برای سنین مختلف، انتشار دست‌نوشته‌ها و دل‌نوشته‌ها برای شهدا در دستورکار است تا در معرض بهره‌برداری مردم قرار گیرد و رویداد با اثرگذار ملی برگزار شود.

فخاری سپس در مورد دیدار با خانواده شهدا گفت: برای دیدار با خانواده شهدا و رفع نیازمندی‌ها، مسئولان دستگاه‌ها و ادارت مختلف مکلف شدند تا سرکشی‌ها ادامه داشته باشد.

وی در مورد شهدای اقلیت‌ تصریح کرد: وحدت عامل قدرت است و شهدا فراتر از یک جریان، گروه، حزب و دسته هستند و همه ملت ایران حول محور شهدا متمرکز می‌شوند و آثار وضعی سیرت شهدا زمینه‌ساز وحدت و تولید قدرت ملی می‌شود.

استاندار تهران با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدا خواسته عام مردم است، بیان کرد: اصل شکل‌گیری کنگره بر اساس خواست و اراده مردم بوده و بعد از برگزاری چنین کنگره‌هایی جریان‌های جدید فکری شکل می‌گیرد که مردم به سبک و سیره شهدا تمسک پیدا می‌کنند.

گفتنی است در پایان این مراسم تمبر یادبود کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت رونمایی شد.

انتهای خبر/

کد خبر 761551

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =