نشست مشترک استانداران تهران و قم برای حقابه ورامین

بخشدار جوادآباد از برگزاری نشست مشترک استانداران تهران و قم برای حقابه ورامین خبر داد و گفت: در این جلسه استانداران، معاونین عمرانی، مدیران ارشد آب منطقه‌ای هر دو استان حضور خواهند داشت.

مصطفی مرادی بخشدار جوادآباد ورامین در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، درباره آخرین وضعیت تالاب بند علی خان ورامین اظهار کرد: این تالاب در سال جاری با بحران آب مواجه شده است.

وی در ادامه افزود: سال گذشته پس از ۱۳ سال تالاب بند علی خان آب‌گیری شده که منجر به رشد و بهبود وضعیت علوفه در مراتع شده و اکنون عشایر می‌توانند در آنجا نسبت به تعلیف دام خود اقدام کنند، اما تالاب اکنون مثل گذشته پر آب نیست.

بخشدار جوادآباد درباره اقدامات بهبود شرایط مراتع در آینده بیان کرد: ما به دنبال آزادسازی حقابه عشایری و تالاب بند علی خان از ری هستیم؛ همچنین ساماندهی رودخانه شور شیرین در دستور کار قرار گرفته تا در آینده عشایر برای تعلیف دام خود مشکلی نداشته باشند.

مرادی درباره تأمین آب مورد نیاز تالاب بند علی خان، عنوان کرد: حقابه ورامین از سد ماملو قطع شده و در ازای آن پساب تهران به‌ صورت مقطعی به اینجا منتقل می‌شد، البته رود شور هم یکی دیگر از منابع تأمین آب تالاب بوده که در زمان احداث بزرگراه حرم تا حرم مسیر آن منحرف شده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های مستمر جهت برقراری حقابه‌های ورامین از رودخانه شور و پساب ری، خاطرنشان داشت: روز گذشته استاندار تهران از تالاب و مسیل‌های انتقال آب بازدید داشته و طی تماسی با استاندار قم هماهنگی‌های لازم صورت گرفت.

بخشدار جوادآباد در همین رابطه ادامه داد: در این تماس مقرر شد طی مدت یک ماه آینده جلسه‌ای مشترک با استانداران تهران و قم با حضور معاونین عمرانی و مدیران ارشد آب منطقه‌ای هر دو استان و دیگر مسئولان مربوطه نسبت به بررسی حقابه ورامین برگزار و تصمیم‌گیری شود.

مرادی با اشاره به سهم ۴۰ درصدی حقابه ورامین از پساب ری، تصریح کرد: با پیگیری‌های استاندار ظرف مدت یک هفته، فرمانداران ورامین و ری به همراه مدیران مربوطه جلسه‌ای برگزار کرده و نسبت به بررسی مستندات و علت عدم آزادسازی پساب ورامین اقدامات لازم صورت پذیرد.

انتهای خبر/

کد خبر 761552

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =