۶۰ خانوار تحت پوشش از چرخه حمایت خارج شدند

رئیس کمیته امداد ورامین با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی گفت: در سال جاری ۶۰ خانوار تحت پوشش، توانمند و از چرخه حمایت خارج شدند.

محمدرضا مددی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ورامین در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، درباره حمایت‌های شغلی از مددجویان اظهار کرد: هدف اصلی کمیته امداد در سال‌های اخیر ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار در جهت توانمندی خانواده‌های آنها است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات حمایتی بیان داشت: در حال حاضر به مددجویان و به‌ ویژه زنان سرپرست خانوار از ۱۵۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد پرداخت می‌شود که در سال ۱۴۰۱ به تعداد ۹۵۶ مددجو وام ایجاد اشتغال پرداخت شده است که بخشی از این تعداد افراد نیازمندی بودند که تحت پوشش کمیته امداد قرار ندارند.

رئیس کمیته امداد ورامین درباره نتیجه حمایت‌های اداره متبوع خود از مددجویان عنوان کرد: بالغ بر ۶۰ خانوار در سال جاری پس از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی توانمند و از چرخه حمایتی ما خارج شده و اکنون آن‌ها تولیدی، کارگاه و حتی کارگر دارند.

مددی در ادامه افزود: سال ۱۴۰۱ بالغ بر یک‌هزار و ۱۱۶ شغل و از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۳۵ شغل ایجاد شده همچنین جهت آموزش و پس از آن دریافت وام تکمیلی طی تفاهم با مراکز فنی حرفه‌ای و مراکز مجاز تحت نظارت سازمان فنی حرفه‌ای تاکنون ۳۰۰ مددجو به این مراکز مراجعه کردند.

وی درباره دیگر حمایت‌های مددجویان گفت: در بحث حمایت از مشاغل خانگی ما به بخش قالیبافی ورود کرده که برای این منظور تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی و به افرادی که دارای مجوز باشند، پرداخت و همچنین در خرید مسکن مددجویان، تعمیرات منازل آنها و بخشی از هزینه‌های تحصیل فرزندان آن‌ها از ابتدایی تا مقطع دکترا کمک می‌کنیم.

رئیس کمیته امداد ورامین با اشاره به حمایت از ۱۲۰۰ دانش‌آموز کم‌برخوردار در مقطع ابتدایی و متوسطه خاطرنشان کرد: در بحث حامی‌یابی جهت تهیه و توزیع سبدهای معیشتی نیازمند حمایت خیرین هستیم و علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه می‌توانند به کمیته امداد مراجعه کنند.

انتهای خبر/

کد خبر 761560

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =