اختصاص تسهیلات ۱۳ میلیارد تومانی به عشایر فیروزکوه

مدیرکل امور عشایر استان تهران گفت: ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ برای عشایر فیروزکوه اخذ شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، فرشید ذبیحی امشب در جلسه شورای عشایر شهرستان فیروزکوه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: توجه به اینکه عشایر در تأمین نهاده‌های دامی و تولید دام چالش‌هایی دارند، از سال گذشته تسهیلاتی با نرخ سود پائین برای عشایر در نظر گرفته شده و این راهکار از سوی دولت تصمیم‌گیری و در مجلس مصوب شد.

وی بیان کرد: در شهرستان فیروزکوه تاکنون ۱۳ میلیارد تومان جذب شده و عشایر دیگری که در بانک‌های عامل تشکیل پرونده داده‌اند، امسال تسهیلات به آنها تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل امور عشایر استان تهران با اشاره به موضوع خشکسالی، تأکید کرد: با توجه به خشکسالی، منابع آبی در فیروزکوه کاهش یافته و در فصل کوچ عشایر را با مشکلاتی مواجه کرده است، بنابراین برخی از آن‌ها در حوزه روستاها مانده‌اند و از سویی کاهش پوشش گیاهی موجب شده دامپروری و تولید گوشت قرمز در سطح دامداری‌ها انجام شود.

ذبیحی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات پیش پای عشایر و دامداران، انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی شهرستان فیروزکوه و استان تهران نسبت به ارائه خدمات برای ساماندهی به این حوزه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه راه، بهداشت، برق و مباحث دیگر تلاش داریم با هماهنگی و کمک دستگاه‌های دیگر خدمات را به جامعه عشایر و مردمی با پیشینه عظیم، فرهنگ قدیمی و حافظ نظام و دولت ارائه شود، چرا که آن‌ها سهم بسزایی در امنیت غذایی کشور بر عهده دارند.

مدیرکل امور عشایر استان تهران در حوزه گردشگری نیز بیان کرد: باید به اجرای راهکارهایی برای افزایش منابع درآمدی عشایر بیندیشیم، به طور مثال شهرستان فیروزکوه در حوزه گردشگری جایگاه ویژه‌ای در استان تهران دارد.

ذبیحی اضافه کرد: با دستور استاندار تهران و هماهنگی با اداره‌کل صنایع دستی استان مصوب شده که حوزه گردشگری، عاملیت این بخش را بر عهده بگیرند تا بتوانیم با اخذ مجوز، حوزه گردشگری عشایر را در استان تهران و شهرستان فیروزکوه، به سرانجام برسانیم.

انتهای خبر/

انتهای خبر/*

کد خبر 761565

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =