اشد مجازات برای مفسد اقتصادی در نظر گرفته شود

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه نباید کوچک‌ترین رحمی به کسانی که در سطوح بالا فساد می‌کنند، داشته باشد.

سیداحمد رسولی‌نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز» با اشاره به رویکرد فسادستیزی در دولت سیزدهم، اظهار کرد: دولت در مبارزه با فساد همه تلاش خود را به کار بسته و نتیجه‌بخشی این اقدامات نیازمند همراهی قوه قضائیه است.

وی کشف فساد چای دبش توسط دولت را بالاترین رقم فساد اقتصادی در کشور دانست و مطرح کرد: قوه قضائیه کوچک‌ترین رحمی نباید به این‌ها داشته باشد و افرادی که در سطح بالا فساد می‌کنند، باید برای آن‌ها اشد مجازات در نظر گرفته شود.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: این‌ افراد علاوه بر فساد اقتصادی، اختلاس، رشوه و دست‌درازی به بیت‌المال، موجب تضعیف اعتقادات مردم می‌شوند چرا که مردم آن‌ها را نماد حکومت اسلامی می‌دانند و عده‌ای برای پنجه کشیدن به چهره نظام آماده هستند.

رسولی‌نژاد با درخواست از قوه قضائیه برای افشاء اسامی این مفسدین به مردم، عنوان کرد: بخشی از این فساد در دولت پیش رخ داده و در دولت کنونی آشکار و با آن برخورد شده است، بر خلاف برخی دولت‌هایی که اراده‌ مبارزه با فساد در آن‌ها وجود نداشت.

وی اقدامات دولت در مبارزه با مفاسد را به تنهایی ناکافی دانست و گفت: در قانون جدید، گشایش‌هایی برای فعالیت دولت با همکاری مجلس شورای اسلامی و بهره‌برداری از حضور مردم در مبارزه با فساد اتفاق افتاده و برای این موضوع مشوق‌هایی در نظر گرفته شده و این یک گام رو به‌ جلو است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همان‌طور که تمایل داریم مردم در عرصه‌های ملی و انقلابی در میادین حضور داشته باشند، مبارزه با فساد نیز نوعی عرصه انقلابی است که مردم باید در آن مشارکت داشته باشند.

رسولی‌نژاد ضمن توصیه به دولت برای توجه به گزارش‌های مردمی، اظهار کرد: درصورتیکه برخورد قاطعی با مفسدان صورت گیرد، قطعاً این فساد به‌ صورت سیستمی گسترش خواهد یافت.

انتهای خبر/

کد خبر 761615

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =