منشاء شعار مرگ بر آمریکا پیش از پیروزی انقلاب است

رئیس دانشگاه پیام نور واحد فیروزکوه گفت: منشاء شعار مرگ بر آمریکا از سال ۱۳۳۲ با حرکت دانشجویان معترض به سیاست‌های ضد مردمی رژیم پهلوی و استکباری آمریکا شکل گرفت.

علی اکبر اسفندیار در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: حماسه تاریخی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ نشان داد که مردم ایران ذات استکبارستیزی دارند و این تبلور از دل دانشجویان تداعی کرد و آشکار شد.
وی تصریح کرد: منشاء شعار مرگ بر آمریکا از سال ۱۳۳۲ با حرکت دانشجویانی که معترض به سیاست‌های ضدمردمی رژیم پهلوی و استکباری آمریکا شکل گرفت و این مربوط به بعد انقلاب اسلامی نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور فیروزکوه عنوان کرد: دانشجو قشر بیدار جامعه است و در مسائل گوناگون حرفی برای گفتن دارد، دانشجوی تراز انقلاب اسلامی باید زمان‌شناس و نسبت به اتفاقات داخلی و بین‌المللی حساس باشد.
اسفندیار با بیان اینکه دانشجویان امروز مدیران فردای ایران اسلامی خواهند بود، بیان کرد: دشمنان یکی از راه‌های نفوذ در کشورها را نفوذ در قشر دانشجو و دانشگاه می‌دانند و اعتقاد دارند که اگر بر دانشجو تسلط پیدا کنند، یعنی بر کل کشور مسلط هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر دشمن برای قشر دانشجو برنامه داشت که با هوشیاری دانشجویان ناکام ماند، دشمن به دنبال این بود که در قشر دانشجو القاء ناامیدی، پوچی‌گری و ناتوانی را ترویج کند تا دانشجو نتواند تصمیم‌ساز باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور فیروزکوه افزود: دانشجو نباید وابسته به حزب و یا گروه و جناح خاصی باشد که این می‌تواند به جنبش دانشجویی آسیب بزند، معمولا ذات برخی جناح‌های سیاسی قدرت‌طلبی و منفعت است و این با ذات دانشجو که استقلال‌طلبی را می‌پذیرد در تضاد است.

اسفندیار گفت: دانشجو و دانشگاهیان برای بهبود وضع معیشتی و حل مشکلات مردم باید به دولت‌ها راهکار ارائه دهند، ما اعتقاد داریم مشکلات اقتصادی راه حل علمی دارد و این به دست دانشجویان حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: دانشجویان باید علم و دانش را با اخلاق اسلامی و بصیرت سیاسی تلفیق کنند تا بتوانند حماسه‌هایی مانند ۱۶ آذر و ۱۳ آبان را در صحنه‌های گوناگون تکرار کنند.

انتهای خبر/*

کد خبر 761646

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =