رونمایی از جنبش‌های دانشجویی «فیک» و ثروت‌های بادآورده آمریکا

امروز آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهرری میزبان دانشجویان دانشگاه‌های استان تهران بود، در این گردهایی معاون وزیر ورزش دانشجویان را از پیوستن به جنبش‌های «فیک» برحذر داشت و در مقابل قولی به دانشجویان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، ۱۶ آذرماه دیگری فرا رسید، همان روز دانشجو که به نماد استکبارستیزی، مبارزه با ظلم و سلطه بیگانگان بر کشور دلالت دارد، نمی‌توان و نباید از روز دانشجو نام به زبان بیاوریم و از شهدا غفلت کنیم، همان شهدایی که اگر جانشان را در طبق اخلاص نمی‌گذاشتند و ایثارگرانه مقابل دشمنان سینه سپر نمی‌کردند، امروز و روز دانشجویی در کار نبود.

اصلاً روز دانشجو به نام شهدا گره خورده، شهدایی که از بدو حاکمیت اسلام بر دنیا تاکنون خالصانه و ایثارگرانه جان خود را برای حاکمیت اسلام و تداوم انقلاب اسلامی به خطر انداخته‌اند تا سالیان سال دانشجویان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی دور هم نشسته و فریاد مطالبه‌گری سر بدهند.

اصولاً همه‌ساله مراسم روز دانشجو با محوریت «شهدا» برگزار می‌شود و مسئولان عالی‌رتبه کشور هم همه‌ساله در مراسم روز دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حضور یافته و دغدغه‌ها و مطالبه‌گری دانشجویان را به گوش جان شنیده و درصدد رفع آن برمی‌آیند.

دولت سیزدهم که به دولت مردمی و «ضدفساد» معروف شده، خود را ملزم دانسته که با محوریت رئیس جمهور و سایر وزرا و مسئولان کنار دانشجویان حضور یافته و مطالبه آنان را بشنوند، اصولاً جنس فضای دانشجویی شور و حال، مطالبه‌گری، آزادی برای بیان دغدغه‌ها و مطالبات است، چراکه دانشجو صدای مردم است و همواره دنبال عدالتخواهی، آرمان‌خواهی و دارای روحیه استکبارستیزی است.

انتقاد هم دیگر روحیه جنبش دانشجویی بوده، چراکه دانشجویان امید مردم برای بیان مطالبه‌گری از مسئولان هستند و چه زیبا گفت شهید بهشتی که «دانشجو موذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود»، بنابراین مردم در وهله نخست از دانشجو این مطالبه‌گری را دارند که صدای آنان باشد و دغدغه‌های آنان را به گوش مسئولان برسانند.

الحق والانصاف دولت مردمی و ضد فساد سیزدهم از زمان روی کار آمدن تاکنون در مراسم روز دانشجو سنگ تمام گذاشته و از رئیس جمهور، معاونان و سایر مدیران در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حضور یافته و به گفتگو با دانشجویان می‌پردازند و به جان دل انتقادها را گوش داده و درصدد رفع آن برمی‌آیند، ممکن است در مراسمی دانشجویی حالت خشم به خود بگیرد، اما مسئولان عالی‌رتبه به‌خصوص در دولت مردمی سیزدهم مطالبات را با جان و دل می‌پذیرند.

امروز در امامزاده عبدالله (ع) شهرری شور و حال متفاوتی برپا بود، دانشجویان از اقصی نقاط استان تهران و شهرستان‌های اطراف این استان خودشان را به این بقعه متبرکه رسانده بودند تا هم تجدید پیمانی با سه شهید مدفون در این بقعه داشته باشند و هم در مراسم روز دانشجو (۱۶ آذرماه) دوشادوش هم با مسئولان گپ و گفت دوستانه‌ای ترتیب دهند تا از دل این مراسم، خوشه‌ای برچینند و به یاد شهدا غبار از دل برکَنَند.

شهدای روز دانشجو؛ پیشتازان حرکت ضداستکباری در ایران

شهیدان «احمد قندچی»،«مهدی شریعت‌رضوی» و «مصطفی بزرگ‌نیا» که اکنون مزار پاکشان در امامزاده عبدالله (ع) شهرری قرار دارد، نماد استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی هستند که در تاریخ ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ به دست دژخیمان، ظالمان و مزدوران استکبار به شهادت رسیدند که مسیر جنایات، جرائم و تجاوزات غیرانسانی و شیطانی استکبار جهانی را در این کشور هموار کرد.

زمزمه‌های سفر نیکسون موجب شده بود که رژیم پهلوی دنبال ایجاد خفقان در جامعه بیفتد، چراکه مردم مخالف دولت‌های غربی بودند و چون رژیم پهلوی دانشگاه‌ها را مستعد اعتراض می‌دانست دست به کار شد و نیروهای نظامی خود را در دانشگاه‌ها مستقر کرد تا اینگونه از ایجاد اعتراض و تشنج در دانشگاه‌ها جلوگیری کند، شهیدان «احمد قندچی»،«مهدی شریعت‌رضوی» و «مصطفی بزرگ‌نیا» و سایر دانشجویان که مخالف روابط سیاسی مجدد ایران با دولت‌های انگلستان و آمریکا بودند، در اعتراض به این موضوع در دانشگاه علیه رژیم فاسد پهلوی شعار سر داده و اینگونه اعتراض خود را نشان دادند.

مصطفی بزرگ‌نیا و مهدی شریعت‌رضوی در اعتراض به سفر نیکسون به تهران به حیاط دانشگاه آمدند و مورد اصابت گلوله مزدوران استکبار قرار گرفته و به شهادت رسیدند و احمد قندچی هم با اصابت گلوله به بیمارستان منتقل شد، اما به دلیل بی‌توجهی کادر درمان در نهایت به شهادت رسید و مزار هر سه این شهدا در امامزاده عبدالله (ع) شهرری قرار دارد.

بنابراین امروز «روز دانشجو» در امامزاده عبدالله (ع) شهرری حال و هوای خاصی داشت، چراکه این مراسم با محوریت شهیدان «احمد قندچی»،«مهدی شریعت‌رضوی» و «مصطفی بزرگ‌نیا» که از شهدای روز دانشجو هستند برگزار شد و مسئولان و دانشجویان یک به یک بر مزار پاک این شهدا حضور یافته و با آرمان‌های امام و شهدا تجدیدمیثاق کردند.

همه‌ساله برنامه‌های روز دانشجو موجب می‌شود خیل عظیم دانشجویان به آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهرری رهنمون شده و در این مکان و آستان مقدس گردهمایی علمی داشته باشند، در این راستا امروز هم برنامه روز دانشجو (۱۶ آذرماه) برای تکریم مقام شهدای دانشجوی والامقام در استان تهران با حضور دانشجویان دانشگاه‌های استان تهران و محوریت این شهدا در این مکان مقدس برگزار شد.

دانشجویان خواهر و برادر از تمامی دانشگاه‌های استان تهران امروز گرد هم آمدند تا در جوار شهدای روز دانشجو این روز بزرگ را گرامی بدارند و بیش از ۴۰۰ دانشجوی مراکز دانشگاهی استان تهران در امامزاده عبدالله(ع) شهرری جمع شده بودند و وجود مزار پاک شهیدان «احمد قندچی»،«مهدی شریعت‌رضوی» و «مصطفی بزرگ‌نیا» حال و هوای معنوی به فضای روز دانشجو بخشیده بود و حتی دانشجویانی بودند که اشک‌هایی بر گونه‌هایشان نشسته بود و زمزمه‌کنان بر مزار شهدای روز دانشجو حاضر شده بودند.

فضای دانشجویی در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهرری در مقایسه با سایر گردهمایی‌ها در استان تهران متفاوت‌تر از گذشته شده بود، چراکه دانشجویان در محیط معنوی حاضر شده بود و از سوی دیگر فضای علمی هم بر این آستان مقدس سایه افکنده بود.

امامزاده عبدالله(ع) شهرری حال و هوای علمی و پژوهشی به خود گرفته و دانشجویان «پچ‌پچ‌کنان» هر کدام به آن دیگری از مطالباتش می‌گوید، این بقعه متبرکه امروز در قالب «گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران» میزبان بیش از ۴۰۰ دانشجو از سراسر استان تهران بود و وحید یامین‌پور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، مهدی باب‌الحوائجی فرماندار ویژه شهرستان ری و حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم حضور داشتند، البته میزبانی اصلی این گردهمایی نه دانشجویان، بلکه شهدا بودند.

عطر شهدای روز دانشجو در فضای علمی گردهمایی دانشجویی

«گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران» امروز یک تفاوت آشکار با سال‌های گذشته داشت و آن محوریت شهدا و تجدیدمیثاق دانشجویان و مسئولان با شهدای گلگون‌کفن بود.

با اینکه امروز برخی معتقد بودند دانشجویان میزبانی گردهمایی «روز دانشجو» هستند، اما در اصل شهدای روز دانشجو معنویت خاصی را به فضا بخشیده بودند.

نشست پرسش و پاسخ بین دانشجویان و یامین‌پور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان از نکات مثبت گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران بود و دانشجویان نقدها و پیشنهادهای خود را در فضای کاملاً دوستانه مطرح کردند و معاون وزیر ورزش و جوانان هم اگر وارد بود پاسخ داد و پیشنهادها را هم با جان دل پذیرفت و راهکارهای لازم در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی هم در این گردهمایی ارائه و بررسی شد.

نکته مثبتی که بر گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران حاکم بود اینکه این جلسه بیشتر «موضوع‌محور» بود، نه «مسئول‌محور»، چراکه دانشجویان معاون وزیر ورزش و جوانان را از خودشان و جنس دانشجویی می‌دیدند و حتی یامین‌پور در بخشی از این جلسه خود را از جنس دانشجویان خواند، حتی اگر در سمت استاد دانشگاه هم باشد، اما اینکه مسئولی خود را از جنس دانشجو می‌داند بسیار جالب بود.

بخش بیشتری از «گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران» به پرسش و پاسخ و بیان موضوعات نقّادانه و ارائه راهکارهای منطقی و عملیاتی سپری شد و دانشجویان بدون واسطه و آزادانه موضوعات مدنظرشان را مطرح کردند و در این باره بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

استقبال پرشور و آرامش کم‌نظیر با طعم پرسش و پاسخ نقّادانه

«گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران» یک تفاوت دیگری با سال‌های گذشته داشت و آن اینکه دانشجویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان را از جنس خود می‌دانستند و بیش از اینکه یامین‌پور به سخنرانی بپردازد و مراسم «مسئول‌محور» پیش برود، شنونده بود و احیاناً انتقادات و پیشنهادهای دانشجویان را می‌شنید و پاسخ می‌داد.

حضور ۴۰۰ دانشجو در مراسم ۱۶ آذرماه نشان از اهمیت این روز بزرگ دارد، «گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران» با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و کلیپی از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری درباره روز دانشجو، اهمیت این روز و رسالت دانشجویان پخش شد در ادامه حجت‌الاسلام رستمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پشت تریبون قرار گرفت.

رستمی با بیان اینکه ۱۶ آذرماه روز خاص، مهم و جریان‌سازی برای انقلاب اسلامی در مبارزه با استبداد و استکبار است، اظهار کرد: در این روز حرکت جریان دانشجویی برای مبارزه با استکبار شکل گرفت، چراکه دانشجویان مبارز و آگاهی در سرتاسر کشور حضور داشتند و امروز هم دانشجویان بیدار و همیشه در صحنه با روحیه انقلابی و استکبارستیزی در کشور داریم که بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران از آن جمله هستند.

وی افزود: در فضای شهرستان مهم ری و آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) حضور داریم و اگر تاریخ را مرور کنیم در سال ۱۲۳۸ شمسی پیکر مرحوم شیخ صدوق از بزرگان فقه، حدیث و شیعه که خود را مدیون او می‌دانیم، بعد از ۱۰۰۰ سال از دفن، پیکر ایشان سالم کشف می‌شود و مزار و بارگاهی برای ایشان در نظر گرفته می‌شود و این سالم ماندن پیکر عالم تعجب همگان را به دنبال دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: شهیدان «احمد قندچی»،«مهدی شریعت‌رضوی» و «مصطفی بزرگ‌نیا» که در جوار این شهدای عزیز هستیم از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران بودند و در نهایت به دست دشمنان به شهادت رسیدند و این هم نماد جاودانگی است، مرحوم دکتر شریعتی درباره این سه شهید فرمود که جا داشت خودم را مقابل دانشگاه تهران به آتش می‌زدم از غم بزرگی که این سه دانشجو مقابل نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا قربانی شدند.

بعد از این صحبت‌های حجت‌الاسلام رستمی دانشجویان شعارهای «مرگ بر آمریکا» سر دادند و فضای استکبارستیزی خاصی بر آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهرری حکمفرما شد.

دانشجویانی که مقابل مزدوران استکبار سینه سپر کردند

رستمی در ادامه تشریح کرد: دکتر شریعتی سپس ادامه می‌دهد که این آتش را همچنان در دل و قلب خودم زنده نگه داشته‌ام و شاید دکتر شریعتی تصور نمی‌کرد سال‌هایی که مردم ایران زیر چکمه‌های مستکبران و مزدوران رژیم پهلوی زندگی می‌کردند، روزی به آزادی برسند، آمریکایی‌ها ۲۸ مردادماه سال ۱۳۳۲ کودتا و دولت مردمی را ساقط کردند و رضاشاه که ۲۵ مردادماه کودتا کرده و شکست خورده بود از ایران فرار کرد.

وی گفت: آمریکا و انگلیس کودتای دوم را با هماهنگی هم انجام دادند و ۲۸ مردادماه سال ۱۳۳۲ کودتای دوم موفق شد و شاه را برگرداندند و دولت و مجلس را منحل کردند و ۲۵ سال بعد از دیکتاتوری محمدرضا شاه پهلوی و ۲۵ سال حکومت مطلق آمریکایی‌ها در ایران و چهار ماه بعد از کودتا آمریکایی‌ها خواستند نتایج کودتا را در ایران ببینند و نیکسون ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ وارد تهران می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در داخل دانشگاه تهران اعتراضات محدودی شکل می‌گیرد، اما برخورد گارد شاهنشاهی چگونه است؟ نیروهای نظامی وارد دانشگاه تهران شده و مقابل دانشکده فنی دانشجویان را به رگبار می‌بندند و سه شهید یعنی احمد، مهدی و مصطفی به شهادت می‌رسند.

رستمی افزود: شهید چمران که شاهد و ناظر شهادت این سه شهید بود، خاطره‌ای تعریف می‌کند و آن را به رشته تحریر هم درآورد، در ذائقه جوان آزادی‌خواه، مبارز و ضداستکبار و ضداستعمار چه می‌گذرد که مقابل مزدوران استکبار اینگونه سینه سپر می‌کند؟ امروز کام‌ها به‌خاطر جنایت صهیونیست‌ها در غزه تلخ است، در مقابل چشم مدعی حقوق بشر، دنیای مدعی حقوق زن، دنیای مدعی نژادپرستی و در مقابل چشم تمامی این مدعیان اتفاقات تلخ و دردناکی در فلسطین می‌گذرد.

وی ادامه داد: سگ‌های شهرک‌نشین افسار خود را باز کرده و به جان و مال مردم مظلوم فلسطین حمله می‌کنند، بیچاره فلسطینی که معلولیت ذهنی هم داشت و صهیونیست‌های ظالم این فلسطینی را وسط خیابان اعدام می‌کنند یا مادر فلسطینی که در حال رساندن فرزندانش به مدرسه است که ناگهان صهیونیست‌ها این مادر را سلاخی کرده و می‌روند! این سگ‌های وحشی را به جان مردم فلسطین انداخته‌اند و ۷ هزار کودک و ۵ هزار زن را به شهادت رساندند، این اتفاقات جلوی چشمان وقیح مدعیان حقوق بشر می‌افتد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه توضیح داد: امروز اتفاقات غزه را با سال ۱۳۳۲ مقایسه کنید، در سال ۱۳۳۲ دانشجویان به‌ دلیل جنایات رژیم پهلوی در خیابان‌های تهران کام‌شان تلخ شد و رژیم پهلوی خواست مردم و دانشجویان را پیش پای نیکسون قربانی کند و مراسم استقبالی را از کودتاچیان آمریکایی ترتیب داده بودند.

رستمی بیان کرد: زمانی مطالبه دانشجویان این بود که در تهران شاهد استبداد نباشند، امروز منازعه بین‌المللی است و مطالبه دانشجویان مبارز و عزیزان بسیج دانشجویی که قله و تجلی این مبارزه هستند، نه فقط برای رفع استبداد که سطح شعارها متفاوت شده است و مردم و دانشجویان خواستار پایان دادن به جنایت‌های صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و سایر غربی‌ها در غزه هستند.

وی افزود: فقهایی که در مسیر شیخ صدوق بودند، رأس و مدیریت جامعه را برعهده گرفتند، بنابراین امروز سطح منازعه، نجات دنیا از زورگویی است و نه تهران، ملت ایران در ۷۰ سال گذشته حرکت‌های افتخارآمیزی را علیه مستکبران انجام دادند، بعد از سال ۱۳۳۲ دیکتاتوری و ظلم آمریکایی‌ها با شدت بر علیه ملت ایران بود و پوتین‌های آمریکایی‌ها گلوی آزادیخواهان در کشور را می‌فشرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه توضیح داد: ساواک تأسیس شده بود و اعضای آن برای شکنجه‌گری در «اسرائیل» آموزش می‌دیدند و آمریکای جنایتکار نفت ایران را می‌گرفت و سلاح می‌فروخت، چراکه ایران ژاندارم آمریکا در منطقه بود، سربازان ایران به عمان رفته و می‌جنگیدند، برای اینکه منافع نظام غرب مقابل شوروی تأمین شود.

رستمی افزود: یک زمانی انقلاب اسلامی با رشادت ملت رشید ایران به ثمر نشست و نظام اسلامی تأسیس شد و ۱۳ آبان‌ماه لانه جاسوسی آمریکا هم تعطیل شده بود و آمریکایی‌ها حقیرانه از ایران اخراج شدند، اما امروز دعوا، دعوای اخراج آمریکا از منطقه است و نه فقط ایران، بنابراین سطح دعوا و منازعه آزادیخواهان با رژیم صهیونیستی نیست، کِنِدی در سخنانی گفت که رژیم اسرائیل ناو هواپیمابر آمریکا در منطقه است.

وی تصریح کرد: حتی بایدن هم گفت که اگر رژیم صهیونیستی هم نبود، ما آن را تأسیس می‌کردیم، منازعه با ریم صهیونیستی تنها دعوا با یک رژیم جعلی نیست، بلکه دعوا با تمامی هویت غربی است که هویت چند صد ساله غرب را تشکیل می‌دهد، غربی که ثروت امروز را با غارت آسیا، آفریقا و اقیانوسیه به دست آورده و این ثروت هم با اسلحه و غارت به دست آمده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها متذکر شد: آمریکایی‌ها ثروت خود را با خالی کردن جیب ملت‌های مختلف به دست آورده‌اند و ۱۵۰ میلیون سیاه‌پوست را در مسیر غارت کُشتند، برده‌های آفریقایی را اسیر کرده و به آمریکا و اروپا منتقل می‌کردند و ۱۵۰ میلیون آفریقایی برده در این مسیر توسط آمریکایی‌ها کشته شدند.

رستمی گفت: بله، آمریکایی‌ها با این غارت به ثروت هنگفت رسیده‌اند و می‌خواهد عنوان کند که با این ثروت من ملاک و مثال خوبی برای سعادت هستم و شما هم شبیه من بشوید، در اتفاقات اوکراین و جنایات صهیونیست‌ها در غزه عمیق‌ترین لایه‌های نقد تمدن غرب پیش چشم دانشجویان است و دانشجویان باید با این اتفاقات گلوی کسانی که حرفی از غرب‌پرستی دارد بشکنید.

وی افزود: آواره‌های اوکراینی که به اروپا سرازیر شدند موجب واکنش سران آنها شد و گفتند که باید آوارگان آسیایی را اخراج کنیم، آواره‌های جنگ افغانستان و سوریه از این دسته هستند، اروپایی‌ها چون آواره‌های موبور و چشم‌آبی دارند، عنوان می‌کنند که آسیایی‌ها باید اخراج شوند، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها رسماً اعلام کردند که نژادپرست هستند و روسیه را هم تحریم کردند و جشنواره گربه داشتند و گفتند گربه‌های روسی حق شرکت در ایران جشنواره را ندارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: غرب و اروپا در پس پرده تزویر و دروغ خود به کجاها که نرسیدند، بنابراین سه شهید دانشکده فنی دانشگاه تهران در حال فریاد بودند که چرا نیکسون وارد تهران شده، اما کسی فریاد آنان را نشنید، بغض گلوی این سه شهید با چکمه آمریکایی‌ها خفه شد و به شهادت رسیدند.

رستمی تأکید کرد: امروز منازعه بر هویت غرب است، سیدحسن نصرالله در سخنانی عنوان می‌کند که آمریکایی‌ها ناو خود را به‌عنوان تکنولوژی، قدرت و سلاح وارد کرده‌اند و سطح دعوا متفاوت شده است و غربی‌ها ۵۰۰ سال است با نظریه‌پردازی و زور سلاح و چریک‌ها و رسانه و امروز با جنگ‌های ترکیبی خود را مسلح کرده‌اند.

وی متذکر شد: جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و بسیجیان حضرت روح‌الله گام پیش نهاده و آمریکا را از صحنه‌های جهانی و بین‌المللی اخراج کرده‌اند، از بین رفتن رژیم صهیونیستی نماد زائل کردن یک غده کاشته شده توسط تمدن غرب است، بنابراین سطح منازعه آنجاست، دانشجویان در جنگ ترکیبی فعلی باید روشنگری کنند و بسیجیان امام روح‌الله باید در این مسیر پرچم‌دار مبارزه با غرب شوند، اگر حقیقت غرب آشکار شود هیچ جوان آسیایی و اروپایی تسلیم غرب نخواهد شد و دانشجویان رسالت بزرگی بر دوش دارند.

به گزارش تهران‌نیوز؛ در ادامه این مراسم وحید یامین‌پور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان پشت تریبون قرار گرفت و با اشاره به انحراف کشیدن جنبش دانشجویی مطرح کرد: متأسفانه در دو سه دهه قبل تلاش‌های فراوانی صورت گرفته تا جنبش دانشجویی در همان راستایی کار کند که برای مقابله با آن شکل گرفته است.

وی بیان کرد: دشمنان نتوانستند مفهوم عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی را از جنبش دانشجویی بگیرند، بنابراین تصمیم گرفتند این مفاهیم را به گزاره‌های متقلبانه تهیج و تحریک کنند و بسیج دانشجویی در جریان فتنه سال گذشته آبروی دانشگاهیان را حفظ کردند و مقابل جنبش‌های دانشجویی «فیک» و «متقلب» ایستادند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در تعریف جنبش دانشجویی مطرح کرد: همواره معنی جنبش دانشجویی با مفهوم جریان مقاومت، آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی گره خورده و در صورت نبودن هرکدام از این سه مفهوم، جنبش تبدیل به ضد جنبش می‌شود.

بعد از سخنان یامین‌پور، دو دانشجوی عضو شورای تبیین مواضع دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران مواضع این شورا را بیان کرده و از معاون وزیر ورزش و جوانان خواستند که به‌عنوان نماینده دولت، این مطالبات را پیگیری کند که یامین‌پور قول انتقال این مواضع و مطالبات را به مسئولان امر داد.

در ادامه این گردهمایی از دانشجویان برتر در حوزه‌های مختلف فرهنگی و علمی تجلیل شد.

گردآورنده: حسین بوذری

انتهای خبر/*

کد خبر 761647

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =