متهم ارزی بعد از ۵ سال بازداشت شد

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از دستور بازداشت متهم ارزی پس از پنج سال خودداری از پرداخت جریمه، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، شهرام محسنی مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: تعزیرات حکومتی حکم ۱۵ پرونده ارزی را پس از پنج سال پیگیری، اجرا و بر اساس ماده ۲۳ آئین نامه این سازمان، متهم این پرونده‌ها را بازداشت کرد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های شعب رسیدگی‌کننده، این فرد هفت میلیون و ۴۷۰ هزار یورو را در ازای واردات مواد شیمیایی مجاز در ۱۵ مرتبه دریافت کرده اما تعهدات خود را اجرایی نکرده است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که حکم بدوی و تجدید نظر این پرونده‌ها در سال ۱۳۹۷ قطعی شد، افزود: شعبه تجدید نظر در نهایت متهم را به بازگرداندن هفت میلیون و ۴۷۰ هزار یورو معادل ارز دریافتی به بانک شاکی محکوم و حکم به تعلیق ۱۰ سال و ۶ ماهه کارت بازرگانی نیز صادر کرد اما متهم از بازگرداندن ارزهای دریافتی سر باز زده و متواری بود.

به گفته مدیرکل محسنی، بانک ملت در ۱۵ شکایت، موضوع دریافت ارز این فرد را در سال ۱۳۹۶ مطرح کرد که میزان ارز دریافتی این متهم در هر مرتبه ۵۰۰ هزار یورو بوده و علیرغم توافق، ظرف ۶ ماه نسبت به واردات کالا و تحویل اسناد آن به بانک اقدامی نکرده است.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 761648

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =