جنبش دانشجویی باید شجاعت را به بدنه نظام تزریق کند

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید شجاعت را به بدنه نظام تزریق کند، گفت: این جنبش پیشانی عدالتخواهی، جهاد و ضریب دادن به مفهوم مقاومت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، وحید یامین‌پور معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در گردهمایی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران که در امامزاده عبدالله(ع) شهرری برگزار شد، درباره اهمیت جنبش دانشجویی اظهار کرد: جنبش دانشجویی باید شجاعت را به بدنه نظام تزریق کند.

وی در ادامه افزود: سه دانشجوی شهید دانشکده فنی در سال ۳۲ برای اعتراض به عادی‌سازی روابط با انگلستان و حضور معاون رئیس جمهور آمریکا به شهادت رسیدند و این سرآغاز جریان مقاومت دانشجویی در مقابل نظام استکبار است.

معاون وزیر ورزش و جوانان در تعریف جنبش دانشجویی مطرح کرد: همواره معنی جنبش دانشجویی با مفهوم جریان مقاومت، آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی گره خورده و در صورت نبودن هرکدام از این سه مفهوم، جنبش تبدیل به ضد جنبش می‌شود.

یامین‌پور درباره به انحراف کشیدن جنبش دانشجویی مطرح کرد: متأسفانه در دو سه دهه قبل تلاش‌های فراوانی صورت گرفته تا جنبش دانشجویی در همان راستایی کار کند که برای مقابله با آن شکل گرفته است.

وی یادآور شد: دشمنان نتوانستند مفهوم عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی را از جنبش دانشجویی بگیرند، بنابراین تصمیم گرفتند این مفاهیم را گرفته و جنبش دانشجویی را به گزاره‌های متقلبانه تهیج و تحریک کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان متذکر شد: انگلستان از همان سازوکاری که برای کنترل جنبش جوانان دانشجویی استفاده کرد، تولید واگرایی (تقلب در مفهوم عدالت‌خواهی و آزادیخواهی ) را در ایران به کار برد.

یامین‌پور، آفت جنبش دانشجویی را مطالبه‌گری متهورانه دانست و گفت: تهور ناشی از جهل، تحلیل ساده‌انگارانه و تک‌بُعدی است و مطالبه باید متناسب با پیچیدگی مسئله باشد.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته تصریح کرد: اگر همین جریان‌های متعدد در دانشگاه‌ها نبودند، آبروی نظام دانشگاهی ما بیشتر می‌رفت، جنبش‌های دانشجویی فیک و متقلبانه سال گذشته آبروی آبرودارترین دانشگاه‌های کشور را بردند.

معاون وزیر ورزش و جوانان، جنبش دانشجویی را پیشانی عدالتخواهی، جهاد و ضریب دادن به مفهوم مقاومت معرفی کرد و گفت: بخش بسیاری از فتنه‌های کشور برای این است که امکان گرفتن تصمیم‌های بزرگ را از دست دولت و حاکمیت بگیرند.

انتهای خبر/*

کد خبر 761650

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =