پیش‌بینی ۵۱ شعبه اخذ رأی انتخابات در فیروزکوه

فرماندار فیروزکوه گفت: در روز برگزاری انتخابات در اسفندماه، ۵۱ شعبه اخذ رأی در شهرستان فیروزکوه خواهیم داشت که از این تعداد ۲۳ شعبه سیار و ۲۸ شعبه ثابت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، محمد حیدری‌منش شامگاه امشب در نشست با اصحاب رسانه، اظهار کرد: امسال در شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند با رکوردی که در پیش ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات صورت گرفت، شاهد تحولات کم‌نظیری بودیم.

وی عنوان کرد: افرادی این دوره به میدان آمده‌اند که دوره‌های قبل حضور نداشتند و در این دوره فرصت رقابت و برگزاری انتخابات پرشور در قالب مردم‌سالاری دینی بیش از پیش فراهم شده است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه افزود: با ابلاغ دستور شروع فرآیند انتخابات در ۱۵ مرداد، هیأت‌های اجرایی تشکیل و ۳۰ معتمد معرفی شدند که هشت نفر عضو اصلی و پنج نفر عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

حیدری‌منش بیان کرد: فرآیند انتخابات در شهرستان فیروزکوه از ۱۸ مهرماه و با تشکیل هیأت اجرایی آغاز و روند برگزاری انتخابات به صورت شکلی انجام شد.

وی در خصوص فعالیت‌های هیأت اجرایی اشاره داشت: از رسانه‌های فیروزکوه انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی مناسب، افکار عمومی را همراه کنند تا مردم سالاری‌دینی و مشارکت حداکثری محقق شود، لازم است با معرفی معیارهای درست زمینه آگاهی مردم برای انتخاب اصلح فراهم شود.

فرماندار شهرستان فیروزکوه بیان کرد: به لحاظ ساختاری انتخابات امسال چند ویژگی اساسی دارد، یکی از ویژگی‌های این دوره از انتخابات این است که در ابتدای سال مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به موضوع انتخابات اشاره داشته و چهار مؤلفه در این خصوص بیان کردند که در دستور کار قرار گرفت.

حیدری‌منش ادامه داد: باید با تزریق روحیه امیدآفرینی در بین مردم، موضوع انتخابات را در دستور کار داشته باشیم تا با همدلی رسانه‌ها مشارکت را در انتخابات به شکل مناسب شاهد باشیم، از سویی با توجه به رویکرد خدمت‌رسانی مستمر به مردم و ایجاد روحیه وفاق و همدلی، در فیروزکوه پیگیر موضوعات مهمی مانند موضوع آب و حریم بستر رودخانه‌ها هستیم.

وی با اشاره به پیش‌ثبت‌نام ۱۹۳ کاندیدای انتخابات در حوزه دماوند و فیروزکوه، تاکید کرد: در مرحله بررسی سوابق و احراز صلاحیت، ۱۰۳ داوطلب ثبت‌نام خود را تکمیل کردند و اکنون بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان در حال پیگیری است و تا ۱۵ دی ماه نتایج تأئید یا عدم احراز صلاحیت به داوطلبان اعلام خواهد شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: با ثبت‌نام ۱۰۳ نفر طی بررسی‌هایی که در هیأت‌های اجرایی انتخابات صورت گرفت، ۱۶ نفر از داوطلبان رد صلاحیت، پنج نفر عدم احراز صلاحیت شدند و یک نفر انصراف داد، ۸۱ نفر از داوطلبان تأیید صلاحیت شدند و هم‌اکنون هیأت‌های نظارت بر انتخابات در حوزه دماوند و فیروزکوه در حال بررسی صلاحیت‌ها هستند.

حیدری‌منش تصریح کرد: پس از اعلام نتیجه نهایی، از سوم اسفندماه تبلیغات توسط نامزدها آغاز می‌شود، همچنین بر اساس قانون جدید برای انصراف داوطلبین ۷۲ ساعت قبل از آغاز انتخابات یعنی تا هشتم اسفندماه فرصت است.

وی در خصوص تعداد صندوق‌های اخذ رأی در فیروزکوه، گفت: از مجموع ۵۱ شعبه اخذ رأی در این شهرستان، ۲۳ شعبه سیار و ۲۸ شعبه ثابت خواهند بود، ۱۹ شعبه در شهر فیروزکوه، ۲۰ شعبه در روستاهای بخش مرکزی، دو شعبه در شهر ارجمند و ۱۰ شعبه در سطح روستاهای بخش ارجمند مستقر می‌شود.

فرماندار شهرستان فیروزکوه اشاره داشت: ۲۳ شعبه اخذ رأی به صورت سیار در سطح شهرستان فیروزکوه فعال خواهند بود و ۲۸ شعبه به صورت ثابت فرآیند انتخابات را در روز ۱۱ اسفندماه در روز انتخابات اجرا خواهند کرد.

انتهای خبر/*

کد خبر 761654

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =