سند تحول آموزش‌ و پرورش محدود به رتبه‌بندی معلمان نمی‌شود

امام جمعه باقرشهر و کهریزک گفت: سند تحول آموزش‌وپرورش تنها محدود به رتبه‌بندی معلمان رتبه‌بندی نمی‌شود و اگر دانش‌آموز آموزش صحیح نبیند آینده را از دست می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری «تهران‌نیوز»، حجت‌الاسلام روح‌الله باقری امام جمعه باقرشهر و کهریزک در خطبه‌های نمازجمعه امروز بخش کهریزک گفت: در مسائل اقتصادی ما بازاریاب داریم که به هر روشی تبلیغ می‌کنند، در موضوعات سیاسی نیز همینطور است که هر طیف، گروه و هر شخصی که بهتر بازاریابی کند برنده جریان بوده است.

وی تأکید کرد: این افراد انواع و اقسام شگردها را برای بازاریابی خودشان به کار می‌برند تا پیروز میدان باشند.

خطیب جمعه بخش کهریزک اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با بسیجیان سرافراز فرمودند دوقطبی‌های کاذب را کنار بگذارید؛ دوقطبی از ابتدای خلقت بوده است مثل دوقطبی حق و باطل اما رهبر انقلاب با دوقطبی‌های ساده مسئله‌ای ندارند منظور ایشان دوقطبی‌های کاذبی است که مردم را خسته می‌کند مانند مهاجر و انصار در زمان پیامبر(ص) و یا بنی‌هاشم و بنی‌امیه در زمان امام حسین(ع).

باقری متذکّر شد: پس دوقطبی‌های کاذب از ابتدا بوده است و این موضوع در دهه ۹۰، در کشور ما به اوج خود رسید که مردم را از یکدیگر و جوانان را از انقلاب دور کرده و به اقتصاد ما ضربه زد، مثل موافق برجام و مخالف آن.

وی افزود: و یا دوقطبی کاذب معیشت و موشک که کدام یک مهم‌تر است، سفره‌ی مردم و یا تجهیز نظامی و دوقطبی مبارزه با آمریکا و یا صلح با آن.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک مطرح نمود: در زمان کرونا نیز تقابل علم و دین را به‌راه انداختند در حالی که این دو هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند و یا حضور زنان در ورزشگاه‌ها و یا عدم این حضور.

باقری افزود: مگر چند درصد مردم مخالف یا موافق کنسرت یا حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستند؟ آیا اولویت مردم این است؟ مراقب باشیم مجدد این دوقطبی‌های کاذب را به راه نیندازند.

وی بیان کرد: مراقب باشیم ما را آرام آرام به سمت دوقطبی‌سازی نبرند؛ خوشبختانه دولت از این موضوع عبور کرده است اما باید مراقب باشیم.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک ادامه داد: بعضاً در کشور ما فسادی رخ می‌دهد که دل مردم را به درد می‌آورد و دل و دین مردم را متزلزل می‌کند؛ این‌ها آسیب است، یک شرکتی وابسته به دولت چندین هزار میلیارد اختلاس می‌کند که دردآور است.

باقری یادآور شد: بزرگی یک ملّت به آن است که دشمن اعتراف کند و دشمنان ما فریاد می‌زنند که ما مقاوم و سربلند هستیم؛ در موضوع امنیت و تمامیّت ارضی ایران هیچ کشوری مانند ایران نیست.

امام جمعه بخش کهریزک تصریح کرد: در موضوعات علمی و مشارکت‌های مردمی همانند نداریم، در موضوعات سیاسی و آگاهی و بینش سیاسی مردم بسیار جلو هستیم و دشمنان را مأیوس ساخته‌ایم.

وی تأکید داشت: آنجا که از شعارها و آرمان‌ها کوتاه آمدیم از دشمنان سیلی خوردیم، یک دهه قبل حضرت آقا فرمودند اقتصاد مقاومتی اما متأسفانه دولت‌ها به این موضوع جامه عمل نپوشاندند، در نهادهای امنیتی نیز فساد نفوذ کرده همانطور که رهبر معظم فرمودند فساد اژدهای هفت سر است.

باقری اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان انجام شد، ما ممنونیم اما سند تحول آموزش‌وپرورش فقط همین رتبه‌بندی بود؟ خیر اگر دانش‌آموز آموزش صحیح نبیند آینده را از دست می‌دهیم و گشت ارشاد چاره‌ساز نیست.

وی افزود: در موضوع جوانی جمعیّت درست عمل نکردیم، خیلی از مطالبات استمرار ندارد چرا که مسئولان به سرعت تغییر پیدا کرده و در ادامه امور پیگیری نمی‌شود و مسئول بعدی طبق سلیقه خود عمل می‌کند.

خطیب جمعه باقرشهر و کهریزک خاطرنشان کرد: صداوسیما خوب عمل نکرده چرا که شبکه‌های خانگی مؤفق‌ترند و بدون هیچ نظارتی کار خود را پیش می‌برند و این آسیب است.

انتهای خبر/*

کد خبر 761676

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =