قطع شریان‌های حامی صهیونیست‌های وحشی اصلی‌ترین وظیفه ماست

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا گفت: قطع شریان‌های حامی صهیونیست وحشی اصلی‌ترین وظیفه ماست، جنبش دانشجویی در آینده لیست این کالاها را با ملت در میان خواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، علیرضا حقیقی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین در سخنانی به مناسبت روز دانشجو گفت: از ابتدای شروع انقلاب اسلامی به عزم مردم و رهبری امام لحظه به لحظه با گذشت زمان متوجه آن شدیم که چه چیزی برای حکومت الله بر زمین اصالت دارد، از عدم راهبری مسلحانه و کودتا محور قبل انقلاب تا انقلاب دوم که فتح سفارت امریکای جنایتکار بود و از جنگ هشت ساله تحمیلی تا جهاد سازندگی، تمام حرف و سخن گفتمانی انقلاب آن است، که مردم همیشه برای حرکت باید در مرکز میدان باشند.

وی گفت: جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی و این کشور به حرکت و جان مردم زنده است، پس از خطوط قرمز اسلام قطعاً خط قرمزی غیر از مردم وجود ندارد و مردم در اولویت اند و این امر لازمه تجلی جمهوریت قیام مردم است و این قیام به معنای حرکتی است، که نقش جمهور را دوباره باز طراحی کند و در مقابل، حکمرانی نظام ولایی ما نیز به گونه‌ای باشد که حکمرانی مردم بر خود را عینیت دهد و اینگونه است که ما می‌توانیم بگوییم دیگر هیچ فتنه‌ای، هیچ دست اندازی و هیچ دشمنی توانایی مقابله و تهدید و تضعیف انقلاب اسلامی را ندارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا با طرح این سوال که «حال در این معادله جایگاه دانشجو چیست؟» گفت: دانشجو با انرژی خود همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید برآورنده تمام نیازهای انقلاب اسلامی باشد و از ارزشهای آن به نحو احسن حفظ و حراست کند، پس در این قیام ما دانشجویان نیز وظیفه خود را خادم و همراه ملت بودن می‌دانیم و تا آخرین لحظه‌ای که نماینده این هویت هستیم از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: وظیفه دانشجوی بسیجی مطالبه برحق مردم است، تا بتوانیم گره‌ای از کشور را به همراه دست پر قدرت امت اسلام باز کنیم، بزرگترین دغدغه و مشکل اکثریت قریب به اتفاق مردم درد معیشت است و همانطور که مستحضرید این درد در حال همه گیری است، در این کارزار باید به دنبال اصلی ترین گلوگاه‌ها گشت. مسئله مسکن یکی از آن گلوگاه‌ها است و البته اصلی ترین وعده دولت مردمی نیز همین است.

حقیقی گفت: نهضت ملی مردمی سازی مسکن یکی از گام‌های اصلی مردمی سازی در کشور است که اصلی ترین راه حل برای کنار زدن و حل ریشه‌ای بحران مسکن به شمار می‌رود. عرضه زمین رایگان دولت به مردم و ساخت خانه توسط خود مردم می‌تواند یکی از گام‌های اصلی این قیام باشد که بحمدالله دولت هم با عزمی بزرگ بر سر این میدان آمده است. در زمانی که مسائل ما لحظه به لحظه دستاویز دشمنان اسلام و انقلاب است باید هوشمندانه عمل کرد و ما به عنوان خادم ملت این دو درخواست را داریم. ابتدا و در نقطه اول، دولت و مجلس انقلابی بداند که باید با توجه به پیام حساب ۱۰۰ حضرت امام و اصل ۳۱ قانون اساسی تمام مردم را صاحب مسکن کند و در این میان بهترین تسهیلگری ممکن را انجام دهد و به اشتباه نقش خود را پیمانکاری برای مردم تعریف نکند.

وی، مطالبه دوم را خطاب به مردم گفت: شما ملت عزیزمان بدانید که باید در رشد و اعتلای این انقلاب پاک و قدسی قدمی راهبردی بردارید در راه ساخت ایرانی آباد قیام کنید. قیام کنید و خودتان برای سرنوشت خانه دار شدنتان اقدامی انجام دهید، از دولت مطالبه حقتان را انجام دهید و با دولت و حاکمیت مانند برادر خود رفتار کنید. مطالبه واگذاری زمین و ساخت مردمی مسکن یک قدم است. قدم‌های بعد را هم باید محکم و پرقدرت کنار هم برداریم و ما دانشجویان صدای شماییم، ما دانشجویان ذره‌ای از وجود متعالی شما هستیم. ما ذره‌ای چند از خاک پای ملت ایرانیم و هر لحظه و در هر نقطه‌ای که جان در بدنمان باشد برای سربلندی این ملت تلاش می‌کنیم. فقط باید باور داشت و قیام کرد. قیامی نه در مقابله با حاکمیت بلکه در کنار انقلاب و برای تبدیل شدن به تمدن نوین اسلامی و رسیدن به ظهور حضرت حجت. باید تا می‌توانیم خودمان را پیدا کنیم و در کنار هم و در کنار مسئولین انقلابی کشورمان، این کشور را باهم بسازیم. مسکن نقطه‌ای از آن است و تجلی مردمی سازی باید در تمام کلان مسائل کشور بروز پیدا کند.

این فعال دانشجویی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله فلسطین اشاره کرده و آن را معیار انسانیت دانست و گفت: امروزه یکی از بزرگترین ظلم‌هایی که در تاریخ جهان رخ می‌دهد ظلمی است که به مردم بی دفاع غزه روا شده است. امروز جهان شاهد توحش صهیونیسم است که هر قاعده خودخوانده حقوق بشری را ذبح کرده و کشتار و نسل کشی را ادامه می‌دهد. ملت ما در حمایت از مظلومین جهان چندین دهه از هر ملت دیگر دنیا جلوتر است اما این تکرار نباید باعث شود امت حق جوی در برابر آن سکوت کرده و نسبت به آن سرد شوند.

وی تاکید کرد: چرا باید ملت ایران اجازه دهند کالاهای اسرائیلی و مرتبط با این رژیم جعلی که آلوده به خون کودکان مطلوم فلسطینی‌اند در جمهوری اسلامی گسترده باشد، این ملت نباید آن خرید آن کالاها را تحریم کند؟ قطع شریان‌های حامی صهیونیست وحشی اصلی‌ترین وظیفه ماست، جنبش دانشجویی در آینده لیست این کالاها را با ملت در میان خواهد گذاشت.

حقیقی سپس با بیان اینکه ما قدردان انصار الله هستیم، گفت: باید درد فلسطین را با خود تکرار کرده و آن را تا نابودی شر مطلق یعنی رژیم موقت صهیونیستی ادامه دهیم. علاوه بر اینها مردم فلسطین در حال حاضر نیازمند هر حمایتی از جانب امت مسلمان هستند کمک‌های مالی که اکنون برای بازسازی و حتی حفظ جبهه‌های خود دارند نیاز دیگری است که امت نباید نسبت به آن چشم خود را ببندند.

انتهای خبر/*

کد خبر 761677

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =