نباید حقوق‌های بی‌دلیل و بی‌جهت پرداخت کرد/ در شرایطی نیستیم که ‌همه پروژه‌های نیمه‌کاره ‌را تمام کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدیم نباید حقوق‌های بی‌دلیل و بی‌جهت پرداخت کرد تا حقوق های نجومی ایجاد نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، محمدباقر قالیباف در جریان سفر نظارتی خود به شهرستان اسلامشهر و بازدید از سه پروژه در حال ساخت کمربندی شمالی، اتصال اسلامشهر به متروی تهران و احداث بیمارستان 407 تختخوابی اسلامشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ امروز توفیقی بود که در معیت استاندار محترم تهران و تعدادی از نمایندگان مجلس به اسلامشهر بیاییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از 3 ‌پروژه عمرانی شهرستان اسلامشهر تاکید کرد: کمربندی شمال شهر مشکلات اجرایی و موانع تملکی در دو بخش دولتی داشت و رئیس جمهور هم دستور آن را داده بودند اما با توجه به مباحثی که امروز مطرح شد، موانع این پروژه قطعا برداشته و در آینده نزدیک این پروژه افتتاح می شود.

‌قالیباف با اشاره به پروژه اتصال اسلامشهر به متروی تهران‌ بیان کرد: بخش حفاری مترو تمام شده و ادامه حفاری باقی مانده البته تکمیل مترو تا ریل گذاری، سیستم تاسیسات و واگن ها مقداری زمان خواهد برد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با صحبت‌های که انجام شد تغییر رویکردها مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: اگر ما رویکردها را تغییر داده و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌هایی مانند حمل و نقل به خصوص برای خطوط ریلی تهران و حومه تهران که پر جمعیت هستند و ارزش اقتصادی زیادی برای بخش خصوصی دارد، استفاده کنیم تکمیل این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از بیمارستان 407 تختخوابی در حال ساخت اسلامشهر، بیان کرد: احداث این بیمارستان از مدت ها قبل مدنظر بوده است و با تلاشی که دوستان انجام دادند در مرحله تکمیل 85 درصدی این بیمارستان هستیم و تجهیز این بیمارستان می‌تواند به سرعت آغاز شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی تجهیز اعتبار این بیمارستان صورت گرفته است، ادامه داد: تاکید ما این است که مسئولین تا پایان سال جاری بتوانند این بیمارستان را به صورت آزمایشی به بهره‌برداری برسانند.

‌قالیباف با اشاره به جذب و آموزش نیروهای متخصص به ویژه در حوزه سلامت‌ تاکید کرد: این مسئله یکی از چالش‌های امروز ماست و یکی از مسائلی که در این بخش مطرح شد؛ پذیرش برای پرستاری این بیمارستان است که خیلی استقبال نشده است. یکی از دلایل و مشکلات مربوط به موضوعات حقوقی است. در عین حالی که ما معتقدیم نباید حقوق‌های بی‌دلیل و بی‌جهت پرداخت کرد تا حقوق های نجومی ایجاد نشود، ولی نسبت به ارزش کار و کاری که انجام می شود باید موارد مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به توجه مجلس ‌دولت به این موضوع در برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: برخی از این موارد در برنامه هفتم تصویب شد و امیدواریم که مسیر شورای نگهبان را هم طی کند البته در سال 1402 هم‌ موارد روشن شد. کارانه ها، حق تخصص ها و بحث سقف مالیات مواردی است که حتما می تواند، ماندگاری و انگیزه جذب را بیشتر کند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه پیشرفت های صورت گرفته در زمینه 3 پروژه مورد بازدید محسوس بوده است، گفت: انشالله پیشرفت در این پروژه ها سرعت بیشتری نیز خواهد گرفت.

قالیباف در ادامه با اشاره به نشست مشترک دولت و مجلس و ارائه بودجه سال 1403 به مجلس، بیان کرد: در آن جلسه اشاره کردم که در شرایطی نیستیم که الزاما همه پروژه های نیمه تمام - پروژه های 10 الی 30 درصدی - را تمام کنیم. حتما باید ما در این بخش اولویت بندی کنیم و ظرفیت ها را بین پروژه های که پیشرفت 70 الی 80 درصدی دارند با آنهایی که 15 درصد پیشرفت دارند، مشخص کنیم. لذا ما این موارد را در برنامه هفتم دیدیم که با اولویت پروژه های نیمه تمام ، به اتمام برسد.

قالیباف درباره پرهیز از هرگونه نگاه جزیره ای به توسعه مترو در کشور، بیان کرد: به واقع مترو یک شبکه است و وقتی مترو یک شبکه است دیگر نگاه جزیره ای معنا ندارد.

وی با اشاره مشکلات تهران در این بخش و تجربیات سپری شده، بیان کرد: ما در حوزه مترو تهران و حومه تهران، یک شبکه حمل و نقل شهری داریم. اگر با یک نگاه به شهرسازی نگاه کنیم، باید استان تهران یک مجموعه شهری و شبکه ای دیده شود و این طور نیست که ما یک متروی مستقل به مانند اسلامشهر داشته باشیم. حتما مردم باید از آن استفاده کرده و ما باید اینها را یکپارچه ببینیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 761680

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =