دعوت ائمه جمعه استان تهران از مردم برای حضور باشکوه در انتخابات

ائمه جمعه استان تهران با تاکید بر اینکه تبیین و دعوت از مردم در شرکت انتخابات تکلیف همه است، گفت:‌ جریان‌های سیاسی از دوقطبی‌سازی ‌در انتخابات دوری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، حجت‌الاسلام حمزه محمدی امام‌جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز جمعه که ظهر امروز در مصلی برگزار شد ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: هرچه در اختیار انسان به اعتبار دنیاست، مالک حقیقی آن خداوند است و هرکس به‌دنبال کسب آبرو از خداوند است باید در مقابل پروردگار احساس کوچکی کند و خود را فقیر درگاه الهی بداند و در امورات تدبیر و برنامه‌ریزی داشته باشد و نتیجه آن را به خداوند بسپارد.

وی افزود: اتفاق طوفان الاقصی نشان داد که مقاومت دست برتر در جهان است و نیروهای انصارالله و گروه‌های مقاومت منطقه در حال ایجاد کردن تغییری هستند و منافع آمریکا و اسرائیل را به خطر انداخته‌اند و نظم نوین جهانی در حال شکل‌گیری است.

خطیب نماز جمعه شهرقدس گفت: دشمن تفرقه‌افکنی میان سنی و شیعه را در مناسبت‌های مختلف مانند ایام اربعین دارد، اما هدف آن‌ها به نتیجه نرسیده ‌و این اتحاد در غرب آسیا ایجاد شده و هدف استکبار و اسرائیل در تجزیه ایران، سوریه، عراق و ترکیه و رسیدن به منافع محقق نشد اما برخی مسئولان این کشورها متوجه هدف دشمن نیستند.

وی ادامه داد: مشکلاتی در حوزه‌های اقتصاد داخلی ناشی از فشارها و مدیران ضعیف وجود دارد و روند اصلاح و رویکرد درست در حال پیشروی است.

محمدی گفت: مسئله ترافیک و راهور شهر قدس در نشستی با پلیس غرب مطرح شد و حرکت اصلاحی لازم است با سرعت بیشتری انجام شود و راهور قوی در شهر قدس داشته باشیم و مسئولین با راهکارهای مختلف وارد شده و برنامه‌ریزی‌های شهری و شهرسازی برنامه‌ای در ایجاد مسیرهای جدید مانند جاده و پل داشته باشند.

وی درباره انتخابات ابراز داشت: تبیین و دعوت از مردم در شرکت انتخابات تکلیف همه است و جریان‌هایی که سعی بر دوقطبی‌سازی دارند به خصوص در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی موجب کاهش رقابت و سلامت انتخابات می‌شود که لازم است توجه به این موضوع شود.

امام‌جمعه شهرقدس در پایان خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب رمز حضور موفق بانوان در جامعه است و کم‌کاری‌هایی که در این حوزه می‌شود و باید از خود، خانواده و همسایگان و همکاران شروع کرد و مسئولین در میدان باشند.

انتظار مردم برخورد قاطع و سریع با پرونده فساد چای است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سجاد موسوی امام‌جمعه گلستان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اهمیت انتخابات اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی اسفندماه سال جاری انتخابات است و کارکردهای انتخابات تقویت انسجام و وحدت ملی است.

وی گفت: نامزدهای انتخاباتی تلاش کنند با بیان برنامه‌های خود و تبیین درست آرا را به‌سوی خود جلب کنند و از تخریب رقیب که معمولاً دروغ، تهمت، انتشار اخبار جعلی توهین و برچسب‌زنی را به دنبال دارد پرهیز کنند.

امام‌جمعه گلستان با بیان اینکه ارائه خدمات نظام و امیدآفرینی در بین مردم باعث دلگرم شدن مردم و بالا رفتن مشارکت می‌شود تصریح کرد: یکی از اقدامات خوب و قابل‌تحسین دولت سیزدهم اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره و تصویب پروژه‌های خوب در سفرهای استانی رئیس‌جمهور است.

موسوی با اشاره به فساد در حوزه چای و خرید تجهیزات برای یک شرکت و اختلاس 3 میلیارد دلاری گفت: انتظار مردم برخورد قاطع و سریع با عوامل دخیل در این پرونده و بازگرداندن اموال بر بیت‌المال است.

پیشرفت‌های کشور توسط قشر فرهیخته و دانشجو انجام شد

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین طی سخنانی با اشاره به 16 آذر و روز دانشجو گفت: 16 آذر نماد استکبارستیزی دانشجویان است و باید این روحیه انقلابی در دانشگاه‌ها محفوظ بماند، البته برخی سعی کردند، در فضای دانشگاه‌ها با تفکرات لیبرالی و غرب‌زدگی افکار جوانان را مسموم و از هویت، ملیت و اسلامیت خود بیگانه کنند، اما به لطف الهی موفق نشده و نخواهند شد.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های علمی و صنعتی کشور که مایه غرور و افتخار کشور است، توسط همین قشر فرهیخته دانشجو انجام شده گفت: دانشجویان قدر خود و موقعیت خود را بدانند و با الگوگیری از دانشجویان شهید و دانشجویان بزرگی مانند شهریاری‌ها، فخری زاده‌ها، احمدی روشن‌ها و… برای کشور و ملت خود افتخارآفرین باشند.

امام‌جمعه موقت ورامین از تلاش آمریکایی‌ها و غربی‌ها برای نفوذ در مراکز علمی و دانشگاهی و مدارس خبر داد و افزود: آن‌ها تلاش کردند، با سندهایی مانند سند 2030 جوانان و نوجوانان را دچار انحراف کنند و توسط جریان نفوذ آسیب‌هایی را وارد کرده‌اند، اما تاکنون در رسیدن به اهداف خویش ناکام بودند.

وی رسالت اساتید و دانشجویان را در مقطع کنونی سنگین توصیف کرد و گفت: باید با علم و آگاهی و بصیرت هرچه بیشتر جوانان عزیز را در مسیر خدمت و علم و دانش یاری کرد.

محمودی در بخش دیگری از خطبه‌های خود به مسائل فلسطین اشاره کرد و افزود: جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم غزه همچنان ادامه دارد و نسل‌کشی وحشیانه آن‌ها را هر روز شاهد هستیم، ده‌ها هزار نفر را به شهادت رساندند، 45 هزار خانه را ویران کردند، به 167 مسجد، 311 مرکز آموزش و قریب به 30 بیمارستان آسیب زدند، بیش از 10 هزار کودک و زن به شهادت رسیدند، اما مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه زیر بمباران‌های وحشیانه این ابر جنایتکاران تاریخ ایستاده و مقاومت می‌کنند و بدانید، رژیم اشغالگر قدس علیرغم همه این جنایات شکست‌خورده میدان است.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها به دنبال کوچ دادن مردم غزه به مصر و کرانه باختری بودند، تصریح کرد: مردم حاضر به ترک سرزمین مادری خود نشدند، صهیونیست‌ها می‌خواستند، اسرای طوفان الاقصی را با عملیات نظامی آزاد کنند، اما با هوشمندی جریان مقاومت طی 60 روز گذشته موفق به این کار نشدند، به دنیا گفتند، بیمارستان‌ها به‌ویژه بیمارستان شفا محل استقرار نظامی حماس است، اما همه دنیا دیدند، که دروغ می‌گفتند و در اطلاعات و عملیات شکست خوردند.

امام‌جمعه موقت ورامین به ساقط شدن بی‌سابقه بیش از 70 زره‌پوش و تانک صهیونیست طی روزهای گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: این در حالی است، که از چهار هزار رزمنده حماس هنوز شاهد تلفات قابل‌توجهی نیستیم، صهیونیست‌ها در شمال غزه جنایت کردند و انتظار داشتند، اسرا را در جنوب غزه تحویل بگیرند، اما در شمال غزه تحویل گرفتند و این اعجاب‌برانگیز بود، در یک جمله بگویم که امروز سران دنیا و حتی اروپا به این نتیجه رسیده‌اند، که حماس و مقاومت نابود شدنی نیست.

وی درباره مسائل داخلی ورامین نیز به نگرانی‌های مردم از وضعیت فرهنگی شهر اشاره کرد و ادامه داد: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است، اگر در یک اداره، در یک مرکز صنفی، در دانشگاه و یا بانک جلوه منکر را دیدیدم، به مدیر آن مرکز و دستگاه‌های نظارتی تذکر دهیم، جلوه‌های فساد مانند بی‌حجابی، رشوه‌گیری، اختلاط‌ها و برپایی مراکز آلوده پذیرفتنی نیست، باید تذکر دهیم، عده‌ای نه‌تنها تذکر نمی‌دهند، که وقتی دستگاه‌ها نیز ورود می‌کنند، وساطت می‌کنند.

فساد ستیزی اولویت‌ دولت سیزدهم است

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان پردیس با تبریک روز دانشجو و یاد و خاطره شهدای دانشجو اظهار داشت: دیدگاه قضایی آیت‌الله رئیسی و عملکرد دستگاه‌ قضا در مبارزه با فساد 3 میلیارد دلار واردت چای نمونه بارز فساد ستیزی در دولت انقلابی و مردمی است.

وی با اشاره به بازداشت مدیرعامل چای دبش افزود: فساد بزرگ واردت ساختگی چای دبش یک اتفاق کم‌نظیر در دولت سیزدهم است و دستگاه قضا برای شناسایی عاملان با سرعت بیشتر با اشد مجازات برخورد کند.

امام‌جمعه شهرستان پردیس در ادامه گفت: تخصیص 3 میلیارد دلار ارز برای واردات چای و میزان مصرف چای در کشور غیرقابل‌تصور است.

‌حسینی تأکید کرد: مردم هنوز واردات 13 هزار سنگ‌پا با ارز دولتی را به یاد دارند و فساد بزرگ چای دبش رسوایی بزرگ مفسدان جامعه است.

وی یادآور شد: کشف فساد و برخورد با سارقان بیت‌المال اتفاق مثبتی است و کشف این‌گونه فسادها جنجال و حاشیه‌سازی را نیز به همراه دارد، و دستگاه قضایی برای معرفی مدیران مقصر در این فساد اقدام نماید.

امام‌جمعه شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: مردم از دستگاه قضایی انتظار دارند با سرعت و دقت لازم عاملان و مباشران این فساد بزرگ را محاکمه و با توجه به قانون به اشد مجازات محکوم نمایند.

ارتش صهیونیستی با پذیرفتن شکست مفتضحانه از شمال غزه عقب‌نشینی کرد

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه شهرستان رباط‌کریم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: جنبش دانشجویی تجلی‌یافته در شهدای دانشجویی است که جنگ را اداره کردند مثل شهید همت‌ها، باکری‌ها و زین‌الدین‌ها در دفاع از حرم، امنیت و سلامت نقش‌آفرینی نمودند.

وی افزود: دانشجویان و جنبش دانشجویی در عرصه تولید علم و فناوری و بومی‌سازی علوم، پرچم مبارزه با آمریکا را برافراشته‌اند.

امام‌جمعه رباط‌کریم با اشاره به انتخابات پیش رو مجلس بیان کرد: با عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبر عزیز و بیداری، هوشیاری و دشمن‌شناسی مردم ما در اسفندماه سال جاری انتخاباتی پرشور و گسترده با مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت خواهیم داشت.

‌ترابی تصریح کرد: دوقطبی‌های کاذب در جامعه وحدت و اتحاد را به تفرقه و اختلاف تبدیل و موجب یأس و ناامیدی مردم و سوءاستفاده دشمنان می‌شود.

وی تأکید کرد: ایجاد دوقطبی کاذب باعث مشارکت حداقلی و مخدوش نمودن سلامت و امنیت انتخابات خواهد شد.

امام‌جمعه رباط‌کریم بیان کرد: کشتار وحشیانه 17 هزار نفر از مردم مظلوم غزه و مجروح و زخمی کردن 46 هزار نفر از آن‌ها، رژیم جعلی صهیونیستی و حامیان آمریکایی و غربی او را بی‌آبرو کرد.

‌ترابی به شکست رژیم غاصب صهیونیستی اشاره کرد و گفت: ارتش صهیونیستی با پذیرفتن شکست مفتضحانه از شمال غزه عقب‌نشینی کرد.

وی در ادامه گفت: شبکه 13 تلویزیون اسرائیل علت عقب‌نشینی از شمال غزه را شکست اسرائیل دانست و گفت ما در شمال غزه شکست خوردیم، در جنوب غزه هم به همان شیوه شکست خواهیم خورد.

امام‌جمعه رباط‌کریم در پایان خاطرنشان کرد: پس از دو ماه جنایت که در طول تاریخ کم‌نظیر است، امروز اسرائیل شکست‌خورده و پیروز قطعی میدان، حماس و جبهه مقاومت است.

دانشجویان هویت‌ساز علمی و دینی کشور هستند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رضا جوکار در خطبه‌های عبادی سیاسی و دشمن‌شکن این هفته با تشکر از دولت سیزدهم برای برپایی سامانه شفافیت اظهار داشت: تقدیر می‌کنیم از دولت سیزدهم برای تشکیل سامانه شفافیت که مردم می‌توانند مسائل را با این سامانه با شماره تماس 2777 در میان بگذارند که رئیس‌جمهور و معاون اول ایشان کلام مردم را می‌شنوند و منجر به پیگیری و رفع مسئله می‌شود، همچون مشکل چای دبش که دچار تخلف 3 میلیارد دلاری شده بود و با ارز نیمایی به مردم ظلم کرده و به‌جای خدمت به مردم بازار ارز را خراب کرد و وزارت اطلاعات این مفسدان را دستگیر کرد و درخواست داریم که به اشد مجازات برسند تا عبرت دیگران شوند.

وی افزود: باید بدانیم باید مطلب ما دارای 4 خصوصیت " زمان، مکان، شخص متخلف و نوع خلاف" باشد، فساد سیستمی در جمهوری اسلامی ایران نیست اما ممکن است رگه‌هایی از فساد توسط برخی ایجاد شود که با گزارش به سامانه شفافیت این موضوع پیگیری می‌شود.

امام جمعه پاکدشت در ادامه با اشاره به‌روز 16 آذر روز دانشجو گفت: روز دانشجو روز بصیرت و بزرگداشت شهدای دانشجو و استکبارستیزی و فریاد مرگ بر آمریکاست. شهید بهشتی در جمله گفت، دانشجو مؤذن جامعه است و مصداق این جمله را در فتنه‌های مختلف دشمنان در ایران اسلامی دیدیم که چگونه دانشجویان در مقابل فتنه‌ها ایستادند و در سطح جامعه بصیرت آفرینی کردند و حتی در مقابل تعداد محدود دانشجوی فریب‌خورده و یا عوامل دشمن ایستادند، دانشجویان هویت‌سازان ملی و دینی ایران اسلامی هستند.

وی در ادامه تأکید کرد: اکنون 4 میلیون دانشجو در کشور در حال تحصیل هستند که در کنار این عزیزان 91 هزار دانشجوی خارجی نیز در ایران تحصیل می‌کنند و ایران را قطب علمی می‌دانند. در حال حاضر 81 هزار عضو علمی در حال فعالیت در دانشگاه‌ها هستند که 30 درصد آن‌ها را بانوان ایران اسلامی به خود اختصاص دادند.

خطیب نماز جمعه پاکدشت در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان بصیر از اکنون بحث پیگیری مطالبات رهبری و برگزاری انتخابات پرشور را دارند، امروز دشمن توپخانه را به سمت انقلاب فعال کرده و دانشجویان با تبیین فرمایشات رهبری تنور انتخابات را داغ خواهند کرد. دعوت می‌کنم و پیشنهاد می‌کنم از دانشجویان پاکدشت که با فکر و همت ایرانی و جهادی خود به مسئولان شهرستانی و استانی با طرح و مشورت‌های خود کمک کنند و برای ارتقای اقتصاد سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی همراه شوند که در این همراهی رشد خوبی متوجه کشور خواهد شد.

انتهای خبر/*

کد خبر 761682

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =