توسعه اسلامشهر با نگاه محرومیت‌زدایی پیگیری می‌شود

استاندار تهران از رفع معضلات تلمبارشده اسلامشهر با هماهنگی، هم‌افزایی و اولویت‌بندی خبر داد و گفت: جمعیت اسلامشهر رشد زیادی داشته و توسعه و بارگذاری منطقه‌ای با نگاه محرومیت‌زدایی و تعیین اولویت‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، علیرضا فخاری ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات اسلامشهر که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان ملی و استانی و اسلامشهری برگزار شد، با اشاره به احصا نظام مسائل شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: رفع تمام مسائلی که از سالیان گذشته در اسلامشهر تلمبار شده به‌یک‌باره انجام‌شدنی نیست و نیاز به هماهنگی، هم‌افزایی و اولویت‌بندی دارد.

وی افزود: جمعیت اسلامشهر از سال 95 تا به امروز بیش از 250 هزار نفر رشد داشته و این بارگذاری منطقه‌ای با نگاه محرومیت‌زدایی و تعیین اولویت‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران تأکید کرد: تردد قریب به یک‌میلیون نفر مسافر با 400 هزار وسیله نقلیه در اسلامشهر جای تأمل دارد، در این راستا استفاده از ظرفیت خطوط پرسرعت و ایستگاهی که بتواند این ظرفیت‌ها را با یک برنامه‌ریزی درست پوشش دهد جزو اولویت‌هاست.

فخاری خاطرنشان کرد: امروز شاهد پیشرفت بسیار خوبی در پروژه‌های عمرانی اسلامشهر بودیم که نشان از تعامل، همفکری و کار سازنده مسئولان این شهرستان دارد.

در ادامه فرماندار اسلامشهر از حمایت ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات این شهرستان قدردانی کرد و ابراز داشت: خدمات ارائه شده در دو سال اخیر و سرعت یافتن اجرای پروژه‌های زیرساختی رضایت نسبی مردم را به دنبال داشته است.

وی افزود: سفر روسای 3 قوه و همچنین 15 تن از وزرا به اسلامشهر که برکات فراوانی برای شهرستان به همراه داشته بیانگر اهمیت اسلامشهر در سطح استان تهران است.

حبیبی با بیان اینکه با راهبری‌ها و حمایت‌های استاندار تهران و هم‌افزایی اعضای شورای تأمین و مجموعه مدیریتی شهرستان ضمن پرهیز از سیاست زدگی رسیدگی به مسائل مهم و اساسی شهرستان را در دستور داریم، افزود: تکمیل پروژه‌هایی همچون متروی اسلامشهر، بیمارستان 400 تختخوابی، کمربندی جنوبی اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم و... نیازمند تخصیص اعتبار و حمایت مضاعف به‌ویژه در بودجه سال آینده است تا مردم از خدمات این پروژه‌ها نیز بهره‌مند شوند.

فرماندار اسلامشهر گفت: تسریع در احداث واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، افزایش سرانه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و اجرای طرح‌های مربوط به حوزه آب و فاضلاب نیز از دیگر اولویت‌های اسلامشهر به شمار می‌رود.

سید مهدی نیازی معاون زیربنایی سازمان برنامه بودجه ادامه نشست با اشاره به استفاده از انتشار اوراق مشارکت در تأمین اعتبار مترو تأکید کرد: دولت مکلف است 50 درصد هزینه‌ها را برای تأمین قطار شهری تأمین کند، برای مترو اسلامشهر این میزان 60 به 40 است یعنی تعهد دولت برای تأمین ناوگان قطار شهری بیشتر است.

وی افزود: موضوع مترو اسلامشهر جز اولویت‌هاست این پروژه پیشرفت خیلی خوبی دارد و اگر بتوانند ایستگاه‌ها را زودتر عملیاتی کنند، ما هم در بودجه برای تجهیز و تأمین واگن کمک می‌کنیم.

در ادامه این نشست امام جمعه اسلامشهر و نماینده مردم اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی برخی از مسائل و مشکلات این شهرستان اشاره و خواستار مساعد دولت و مجلس در تخصیص و تأمین اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و اولویت‌دار شدند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه هیئت همراه نماز جمعه را در کنار مردم در مصلی اسلامشهر اقامه کرد و سپس به مناسبت روز دانشجو از برخی دانشجویان نخبه اسلامشهری تجلیل و با مردم دیدار کرد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

کد خبر 761683

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =