رزمایش جهادی ستاد توانمندسازی مناطق محروم در بهارستان

رئیس ستاد توانمندسازی مناطق محروم کشور گفت: پیشگیری از امراض به‌صورت پایلوت از بهارستان با محوریت اتاق سلامت برای نوزادان، از بدو تولد تا ۲۲ سالگی با پشتیبانی بیمه سلامت آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، رزمایش گروه‌های جهادی ستاد توانمندسازی شهرستان بهارستان صبح امروز با حضور علی آقامحمدی رئیس ستاد توانمندسازی مناطق محروم کشور، فرماندار بهارستان، امام‌جمعه و دیگر مسئولین در حوزه‌های آموزشی، درمانی، بهداشتی، فرهنگی، مشاوره، ورزشی و اجتماعی با پشتیبانی شهرداری نسیم‌شهر در مدرسه مقداد حصارک پایین نسیم‌شهر برگزار شد.

در این رزمایش گروه‌های جهادی خدمات پزشکی و بهداشتی، آموزشی و مشاوره، ورزشی و گویندگی، ثبت نام تسهیلات وام اشتغال خانگی، شنوایی و بینایی‌سنجی رایگان به مردم حصارک پایین ارائه کردند.

علی آقامحمدی در حاشیه رزمایش جهادی ستاد توانمندسازی با اشاره به مردم و اجتماع‌محور بودن ستاد توانمندسازی کشور اظهار داشت: ستاد توانمندسازی مناطق محروم کشور در حوزه‌های اسناد غیررسمی مسکن، اشتغال، درمان، آموزش و کارآموزی فعالیت گسترده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت استارتاپ‌ها برای نخستین‌بار در بهارستان آغاز خواهد شد گفت: دانش آموزان بهارستانی در کنار درس، مباحث مرتبط با استارتاپ‌ها را در دبیرستان فرا خواهند گرفت.

رئیس ستاد توانمندسازی مناطق محروم کشور افزود: در سال گذشته 4 هزار 800 دانش آموز کنکوری به صورت رایگان در کلاس‌های کنکور البرز شرکت کردند که این آمار در سال جاری به 15 هزار نفر افزایش یافت که رتبه‌های برتری را در کشور ثبت کردند.

آقامحمدی تصریح کرد: موضوع پزشک خانواده به صورت جدی از سوی ستاد توانمندسازی در بهارستان پیگیری می‌شود.

وی به طرح پیشگیری از امراض در بهارستان اشاره کرد و گفت: پیشگیری از امراض به‌صورت پایلوت از بهارستان با محوریت اتاق سلامت برای نوزادان از بدو تولد تا 22 سالگی با پشتیبانی بیمه سلامت آغاز خواهد شد.

رئیس توانمندسازی مناطق محروم کشور در پایان به ساخت ساختمان مختص کم‌شنوایان و نابینایان اشاره و خاطرنشان کرد: 6 هزار نفر برای دریافت تسهیلات اشتغال در بهارستان نام‌نویسی کردند و این شهرستان در سال جاری 200 میلیارد تومان بیش از اعتبارات موجود برای تسهیلات سهمیه دریافت کرده‌ است‌.

رزمایش جهادی ستاد توانمندسازی مناطق محروم در بهارستان رزمایش جهادی ستاد توانمندسازی مناطق محروم در بهارستان رزمایش جهادی ستاد توانمندسازی مناطق محروم در بهارستان

منبع: تسنیم

انتهای خبر/*

کد خبر 761684

برچسب‌ها

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =