براساس برنامه هفتم توسعه پروژه‌های ۸۰ درصدی در استان تهران را تمام می‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: براساس برنامه هفتم توسعه پروژه‌های ۸۰ درصدی در استان تهران را تمام می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، محمدباقر قالیباف روز جمعه و در حاشیه سفر به اسلامشهر در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه‌های عمرانی اسلامشهر گفت: کمربندی شمال شهر مشکلات اجرایی و موانع تملکی در دو بخش دولتی داشت و رئیس جمهور هم دستور آن را داده بودند اما با توجه به مباحثی که امروز مطرح شد، موانع این پروژه قطعاً برداشته و در آینده نزدیک این پروژه افتتاح می‌شود، در خصوص پروژه اتصال اسلامشهر به متروی تهران نیز بخش حفاری مترو تمام شده و ادامه حفاری باقی مانده البته تکمیل مترو تا ریل گذاری، سیستم تأسیسات و واگن‌ها مقداری زمان خواهد برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار تغییر رویکردها در جهت ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذاران در پروژه‌های مترو استان تهران شد و گفت: اگر از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌هایی مانند حمل و نقل به خصوص برای خطوط ریلی تهران و حومه تهران استفاده کنیم تکمیل این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی ضمن تأکید بر پرهیز از هرگونه نگاه جزیره‌ای به توسعه مترو در کشور اظهار کرد: به واقع مترو یک شبکه است و وقتی مترو یک شبکه است دیگر نگاه جزیره‌ای معنا ندارد، ما در حوزه مترو تهران و حومه تهران، یک شبکه حمل و نقل شهری داریم. اگر با یک نگاه به شهرسازی نگاه کنیم، باید استان تهران یک مجموعه شهری و شبکه ای دیده شود و این طور نیست که ما یک متروی مستقل به مانند اسلامشهر داشته باشیم. حتماً مردم باید از آن استفاده کرده و ما باید اینها را یکپارچه ببینیم.

قالیباف با تأکید بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استان تهران گفت: در شرایطی نیستیم که الزاماً همه پروژه‌های نیمه‌تمام و پروژه‌های ۱۰ تا ۳۰ درصدی را تمام کنیم. باید در این بخش اولویت‌بندی کنیم و ظرفیت‌ها را بین پروژه‌هایی که پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی دارند یا آنهایی که ۱۵ درصد پیشرفت دارند، مشخص کنیم، بنابراین ما این موارد را در برنامه هفتم دیدیم که با اولویت پروژه‌های نیمه‌تمام به اتمام برسد.

وی درباره جذب و آموزش نیروهای متخصص به ویژه در حوزه سلامت گفت: این مسئله یکی از چالش‌های امروز ماست و یکی از مسائلی که در این بخش مطرح شد؛ پذیرش برای پرستاری این بیمارستان است که خیلی استقبال نشده است. یکی از دلایل و مشکلات مربوط به موضوعات حقوقی است. در عین حالی که ما معتقدیم نباید حقوق‌های بی‌دلیل و بی‌جهت پرداخت کرد تا حقوق‌های نجومی ایجاد نشود، ولی نسبت به ارزش کار و کاری که انجام می‌شود باید موارد مدنظر قرار گیرد.

این مسئول گغت: در بحث پذیرش نیرو با اقداماتی که برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته شده، ان‌شاءالله به زودی مشکل برطرف می‌شود، در این بخش کارانه، حق تخصص، نوع مالیات و سقف آن، موضوعی است که برای ماندگاری بیشتر افراد کادر درمان در این حوزه حتماً اثرگذار خواهد بود.

قالیباف با اشاره به توجه مجلس و دولت به این موضوع در برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: برخی از این موارد در برنامه هفتم تصویب شد و امیدواریم که مسیر شورای نگهبان را هم طی کند البته در سال ۱۴۰۲ هم موارد روشن شد. کارانه‌ها، حق تخصص‌ها و بحث سقف مالیات مواردی است که حتماً می‌تواند، ماندگاری و انگیزه جذب را بیشتر کند.

منبع: مهر

انتهای خبر/*

کد خبر 761686

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =