السنوار حماس را همه زندگی خود می‌داند

یکی از افسران سابق شاباک (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) اظهار نظر جالبی درباره رئیس حماس در غزه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، «مایکل کوبی» افسر سابق شاباک به موضع‌گیری جالبی درباره «یحیی السنوار» رئیس حماس در غزه پرداخت.

وی گفت که السنوار را بهتر از هر فرد دیگری می‌شناسد.

افسر سابق شاباک افزود: ۱۸۰ ساعت را همراه السنوار هنگامی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی بود، در جریان بازجویی از وی سپری کردم.

کوبی در گفتگویی با شبکه سی ان ان، ادامه داد: آن زمان از السنوار سئوال کردم که تو هم اکنون ۲۸ الی ۲۹ سال سن داری چرا ازدواج نکردی؟ نمی‌خواهی تشکیل خانواده دهی؟ او به من جواب داد«حماس خانواده من است. حماس همه زندگی من است.»

به نوشته رای الیوم، السنوار نقشی قابل توجهی در ایجاد سازوکارهای ضدجاسوسی برای جنبش حماس بازی کرده است. در کنار این‌ها، وی از جمله افرادی است که همچون محمد الضیف (فرمانده شاخه نظامی حماس) تأکید دارد که باید دامنه جنگ و نبرد با دشمن صهیونیست به عمق اراضی اشغالی کشیده شود.

تنها اندکی پس از اجرای موفقیت‌آمیز عملیات طوفان الاقصی در تاریخ هفتم اکتبر سال جاری میلادی (۱۵ مهر ماه)، مقام‌های ارشد رژیم صهیونیستی که با یک شوک جدی روبرو شده بودند، یک موضع‌گیری مشترک داشتند؛ آنها می‌گفتند که حماس باید السنوار، رهبر این جنبش در نوار غزه را مُرده تصور کند. از همان زمان تا به امروز که بیش از دو ماه از آغاز جنگ غزه می‌گذرد، صهیونیست‌ها نتوانسته‌اند کوچک‌ترین ردی را از وی بیابند.

بر اساس این گزارش، چند روز قبل هم «هرتزی هالوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر هدف نیروهای این رژیم را دست یافتن به السنوار عنوان کرد.

السنوار حماس را همه زندگی خود می‌داند

«دانیال هانگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز چند روز قبل، در کنفرانس خبری گفت که ارتش این رژیم شبانه‌روز تلاش خواهد کرد تا به السنوار دست یابد.

پیشتر نیز رسانه‌های اسرائیلی، رئیس حماس در نوار غزه، را «بلای جان اسرائیلی‌ها» توصیف و تاکید کردند که «حماس موفق شده تا نشان دهد در شمال نوار غزه شکست نخورده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 761694

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =