احتمال بازداشت برخی مدیران در پی مرگ کودکی در کانال آب قیامدشت

رئیس دادگاه بخش خاوران از احتمال بازداشت برخی مدیران در زمینه سقوط کودک به داخل کانال آب قیامدشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، محمد رحمتی صبح امروز با اشاره به پیگیری قضائی برای برخورد با مقصرین فوت کودک در کانال آب قیامدشت، اظهار داشت: با وصول نظر پزشکی قانونی و اعلام علت تامه فوت، موضوع به کارشناس حوزه حوادث ارجاع می‌شود.

وی افزود: کارشناس مربوطه اسباب مختلف را بررسی و برای همگی که دخیل در بروز اتفاق بودند، درصد تقصیر تعیین می‌کند.

رئیس دادگاه بخش خاوران در ادامه با اشاره به اینکه والدین کودک مراقبت لازم را نکردند گفت: والدین کودک فوت‌شده و شهرداری قیامدشت به‌ دلیل جانمایی بازار بسته به نظر کارشناس مقصر اعلام می‌شوند.

رحمتی تصریح کرد: پس از قطعیت کارشناسی اسباب مقصر احضار شده و بر اساس ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی تفهیم اتهام و قرار وثیقه صادر می‌شود.

وی سپس ابراز داشت: پرونده‌ای برای رسیدگی به ترک فعل مدیران آب منطقه‌ای استان تهران در دادگاه خاوران تشکیل می‌شود و مدیران عامل شناسایی و اعلام جرم خواهد شد.

رئیس دادگاه بخش خاوران تصریح کرد: سعی می‌کنیم در هفته پیش رو علیه مدیران این شرکت که در سنوات گذشته کوتاهی و قصور داشتند، اعلام جرم شده و پرونده به دادگاه کارکنان دولت ارجاع خواهد شد.

رحمتی از احتمال بازداشت برخی مدیران در زمینه سقوط کودک به داخل کانال خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده علت کوتاهی مدیران در مدت ۳۰ سال گذشته بررسی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرونده مدیران در زمینه فوت کودک مفتوح است، خاطرنشان کرد: ترک فعل مدیران آب منطقه‌ای منجر به فوت یک کودک شد در صورتی که باید در این سال‌ها برای حفاظت کانال اقدام می‌کردند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

کد خبر 761699

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =