ساخت ۱۵۰۰ انیمیشن در برنامه هفتم توسعه

نماینده مردم تهران از ساخت ۱۵۰۰ فیلم پویانمایی در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: در راستای ارتقاء و اعتلای سطح فرهنگ در جامعه برنامه خوبی در نظر گرفته شده است.

سیدعلی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، درباره برنامه‌ریزی فرهنگی در برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: در راستای ارتقاء و اعتلای سطح فرهنگ در جامعه برنامه خوبی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به جلسات کمیسیون تلفیق برنامه هفتم برای مباحث فرهنگی، بیان داشت: این جلسات با هدف ارتقاء و بهبود فرهنگ، هنر، مساجد، علم، سینما، فیلم و ... برگزار و تصمیمات اتخاذ شده در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تشریح مصوبات فرهنگی مجلس، مطرح کرد: در حوزه علم‌آموزی، برای دانش‌آموزان در سنین نوجوانی تأسیس کارخانه‌های تولید و پارک‌های علم و فناوری ویژه دانش‌آموزان پیش‌بینی‌شده تا نوجوانان با مباحث علمی در قالب بازی در پارک‌ها آشنا شوند.

یزدی‌خواه با تأکید بر تهیه و ساخت فیلم‌ها و سریال‌های فاخر، ادامه داد: با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آثاری ویژه گروه «الف» مانند سریال‌های امام علی (ع)، یوسف پیامبر و یا فیلم‌های در حال ساختی همچون سلمان فارسی و حضرت موسی و همچنین در حوزه دفاع مقدس تعداد مشخصی فیلم باید تولید شود.

وی بر ضرورت تقویت صنعت بازی‌سازی و ساخت فیلم‌های پویانمایی تأکید و بیان کرد: بر اساس نیاز کودکان، ساخت ۱۵۰۰ انیمیشن پیش‌بینی‌شده همچنین برای تربیت نیروی انسانی این بخش هم از طریق هنرستان‌های هنری، دولت مکلف شده در این عرصه فعالیت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای تقویت مساجد و دین‌باوری مردم، مساجدی که امام‌جماعت ندارند در طول برنامه هفتم توسعه باید سروسامان پیدا کرده و از طریق اعطای مجوز تجاری به املاک متعلق به مساجد، توان مالی آن‌ها تقویت شود.

یزدی‌خواه درباره تأمین بودجه‌های فرهنگی، مطرح کرد: شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسساتی که همه یا بخشی از سهامشان متعلق به دولت است، باید یک درصد از هزینه‌های خود را به حوزه فرهنگ اختصاص دهند که در این زمینه باید تفکیک و تقسیم‌بندی شود.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را مورد تأکید دانست و خاطرنشان کرد: در راستای الگوسازی از نمادهای ایثار شهادت در قالب فیلم، کتاب و برنامه‌های فرهنگی، یک درصد از بودجه‌های نهادهای دولتی غیر از بخش حقوق و دستمزد باید صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شود.

انتهای خبر/

کد خبر 761701

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =