تایید صلاحیت ۸۰ درصد از داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس در فیروزکوه

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: ۸۰ درصد از داوطلبان نامزدی برای انتخابات مجلس در شهرستان فیروزکوه تایید صلاحیت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، محمد حیدری‌منش روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مجموع ۱۹۳ نفر در پیش ثبت‌نام داوطلبی مجلس شرکت کردند که ۱۰۳ نفر ثبت‌نام نهایی داشتند و از این تعداد هفت نفر خانم و ۹۶ نفر آقا هستند.

وی ادامه داد: در بررسی هیأت اجرایی ۸۱ نفر تایید صلاحیت، ۱۶ نفر عدم تایید صلاحیت، پنج نفر عدم احراز صلاحیت شدند و یک نفر نیز انصراف داده است، نتیجه بررسی صلاحیت هیأت نظارت نیز روز ۱۵ دی ماه اعلام خواهد شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به منویات رهبری توضیح داد: مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب، انتخابات امسال باید با چهار راهبرد رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت انتخابات برگزار شود.

حیدری‌منش گفت:در فرآیند تشکیل هیأت اجرایی شهرستان فیروزکوه از ۳۰ نفر از معتمدین شهرستان دعوت به عمل آمد و از این تعداد هشت نفر به عنوان عضو اصلی هیأت اجرایی انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه ۵۱ شعبه اخذ رای در شهرستان فیروزکوه خواهیم داشت، اظهار کرد: از این تعداد ۲۳ شعبه سیار و ۲۸ شعبه ثابت هست، ۱۹ شعبه در شهر فیروزکوه، ۲۰ شعبه در روستاهای بخش مرکزی، ۲ شعبه در شهر ارجمند و ۱۰ شعبه در سطح روستاهای بخش ارجمند مستقر می‌شود.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به انتخابات پیش‌رو تاکید کرد: انتخابات آوردگاهی است که مردم از منظر آن می‌توانند نقش خود را در آینده کلان کشور ثبت کنند.

فرماندار فیروزکوه: ۸۰ درصد از داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند

حیدری‌منش ادامه داد: ظرفیت قانون‌گذاری مجلس باید مدنظر مردم باشد و در انتخابات مردم توجه کنند که منتخبان آنها باید قوانین مورد نظرشان را تصویب کنند و در این راستا شاید به خوبی نقش اساسی نمایندگان که همه شئون اجرا توسط آنها در مسیر برنامه پنج‌ ساله توسعه و قانون بودجه سالانه تدوین می‌شود، تبیین نشده است.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای توسعه پایدار مبتنی بر ایجاد ظرفیت برای رسیدن به سند چشم‌انداز کشور، نقش خطیر نمایندگان مردم است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با تاکید بر ضرورت رفع نقاط ضعف شهرستان، توضیح داد: امسال با جذب اعتبار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی در دستگاه‌های مختلف، بیشترین اعتبار در بین شهرستان‌های استان تهران برای هزینه شدن در مزیت‌های رقابتی با هدف توسعه شهرستان جذب کردیم.

حیدری‌منش ادامه داد: توسعه روستایی و گردشگری با ساخت خانه‌های بهداشت و راه‌های روستایی حمایت از کشاورزی با پوشش انهار در بیش از ۳۰ روستا و حمایت از واحدهای دامداری و پرورش طیور در دستور کار قرار گرفت و برای رفع مشکلات اقدام شده است.

وی گفت: برنامه‌های ما در شهرستان در قالب سه‌شنبه‌های مردمی و چهارشنبه‌های جهادی در روستاها و دوشنبه‌های صنعتی برای خدمت‌رسانی به مردم در حال اجرا است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به توسعه شهرک صنعتی در این شهرستان توضیح داد: در دولت سیزدهم فاز توسعه شهرک صنعتی به میزان ۲۶۰ هکتار افتتاح شد و پروژه انتقال آب پایدار برای شهرک صنعتی کلنگ‌زنی، اعتبارات تخصیص و پیمانکار انتخاب شد و این در حالی است که در سایر شهرک‌های صنعتی آب پایدار تامین نشده است.

حیدری‌منش ادامه داد: در دوره جدید مدیریت شهری فیروزکوه رویکرد شهرداری، برنامه‌های هدفمند برای توسعه شهر فیروزکوه است، طرح گردشگری برای توسعه فیروزکوه برای نخستین بار مطالعه شد و حضور مجموعه شورا و شهرداری و ارائه خدمات مناسب در مناطق محروم شهر فیروزکوه در حال اجرا و انجام است.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 761733

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =