یمن یک کشتی به مقصد رژیم صهیونیستی را بازگرداند

در راستای هشدار سخنگوی نیروهای مسلح یمن مبنی بر جلوگیری از حرکت کشتی‌های به سمت رژیم صهیونیستی، وزارت دفاع یمن اعلام کرد که از عبور نخستین کشتی به سمت این رژیم جلوگیری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، شبکه خبری المیادین به نقل از وزارت دفاع یمن اعلام کرد که «تعامل مناسب با یک کشتی که به هشدار ما توجه نکرد، انجام شد. از عبورش ممانعت به عمل آمد و مجبورش کردیم برگردد».

همچنین روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز در وبسایت خود نوشت: «حوثی‌ها ادعا کردند که امروز یک کشتی را از عبور و حرکت به سوی اسرائیل، باز داشته‌اند».

عصبانیت مدیر بندر ایلات از یمنی‌ها

مدیر عامل بندر ایلات در گفتگو با رادیو گلگلتز اسرائیل (رادیو ارتش) گفت: چگونه اجازه می‌دهید گروهی از حوثی‌ها مشکل جدی اقتصادی ایجاد کنند، چگونه اجازه می‌دهید اقتصاد را نابود کنند؟

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته تأکید کرد که این کشور اجازه نخواهد داد کشتی‌هایی که عازم فلسطین اشغالی هستند، از آبهای یمن عبور کند، مگر اینکه حامل دارو و غذا برای مردم غزه باشند.

سریع همچنین گفت: هر کشتی که عازم رژیم صهیونیستی باشد، هدف مشروعی برای ما خواهد بود. به همه کشتی‌ها و شرکت‌ها هشدار می‌دهیم که هیچ ارتباطی با بندرهای اسرائیلی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم ممانعت از عبور همه کشتی‌ها به سمت فلسطین اشغالی را از همین لحظه اجرایی می‌کنند، تصریح کرد: تصمیم جلوگیری از ورود کشتی‌های خارجی به این رژیم پس از آن اتخاذ شد که اجازه ندادیم کشتی‌های اسرائیلی از دریاهای سرخ و عرب عبور کنند.

سرتیپ یحیی سریع در پایان گفت: نیروهای مسلح یمن خواستار ادامه حرکت همه کشتی‌هاست، به جز کشتی‌هایی که مربوط به اسرائیلی باشد یا به بندرهای اسرائیلی، کالا منتقل کند.

این فرمانده یمنی چند روز پیش نیز خبر داد که ارتش این کشور اهدافی نظامی را در فلسطین اشغالی در منطقه «ام الرشراش» (ایلات- جنوب فلسطین اشغالی) با موشک‌های بالستیک هدف حمله قرار داده است.

یحیی سریع تأکید کرد: حملات ارتش یمن به اراضی اشغالی فلسطین و همچنین جلوگیری از کشتی‌های اسرائیلی در دریای مکران و دریای سرخ تا زمان توقف تجاوزات علیه غزه ادامه خواهد داشت.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 761739

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =