پلمب ۵ هزار واحد مشاور املاک غیرقانونی در تهران

معاونت اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به پلمب پنج‌ هزار واحد مشاور املاک غیرقانونی در تهران، گفت: متخلفان ۹۰۰ میلیارد تومان جرایم تعزیراتی پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، عبدالرضا غفوری صبح امروز در گفتگو با رادیو اقتصاد اظهار کرد: در بازرسی‌های به‌ عمل آمده توسط کارگروه شناسایی واحدهای مشاور املاک، نزدیک‌ به ۲۸ هزار واحد فعال شناسایی و از این تعداد پنج‌ هزار واحد متخلف از چرخه فعالیت خارج شدند.

وی بیان‌ داشت: کارگروه شناسایی مشاوران املاک متشکل از وزارت راه و شهرسازی، نماینده دادستان و تعزیرات حکومتی است که تاکنون بیش از ۱۳ هزار بازدید از واحدهای مذکور انجام داده‌اند.

این مسئول با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای صدور ۲۴۵ هزار پروانه ساختمانی در استان تهران، گفت: تاکنون بیش از ۸۵ هزار واحد پروژه کاری شروع به فعالیت کرده‌اند و ۴۴ هزار پروانه نیز برای محلات بافت فرسوده صادر شده است.

غفوری خاطرنشان‌ کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های به‌ عمل آمده برای کنترل قیمت مسکن و تامین نیازهای استان تهران، مقرر شد که از سال ۱۴۰۰ به مدت چهار سال، تعداد ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در استان تهران تولید و ترمیم شود.

وی ادامه‌ داد: مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری به منظور جلوگیری از احتکار زمین، همه پروانه‌های ساختمان‌سازی که تغییر کاربری داده‌اند، در صورت عدم ساخت و ساز در مدت زمان تعیین شده باطل خواهد شد و تغییر کاربری نیز به حالت اولیه باز خواهد گشت.

انتهای خبر/

کد خبر 761756

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =