دستور رفع موانع گردشگری در شمیرانات صادر شد

فرمادار شمیرانات از صدور دستورات لازم برای رفع موانع و ایجاد رونق و پیشرفت صنعت گردشگری در شمیرانات توسط استاندار تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، مجتبی ذاکریان پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه سفر علیرضا فخاری استاندار تهران به شمیرانات که به منظور شرکت در نشست تخصصی صنعت گردشگری صنعت شمیرانات برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست عوامل مختلف گردشگری در این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه‌های دانشگاهی می‌تواند طرح و برنامه و ایده‌های خود را راجع به توسعه صنعت گردشگری در شمیرانات ارائه دهند، افزود: مدیران نیز می‌توانند با تسهیل‌گری پیشرفت این صنعت را در شمیرانات تحقق بخشند.

فرماندار شمیرانات بیان کرد: امروز به موضوعاتی مثل گردشگری کودک، گردشگری مقاومت، ایجاد ژئوپارک یا زمین دوستان، گردشگری هوشمند، توسعه گردشگری ورزشی به خصوص راه‌اندازی پیست‌ها پرداخته شد و در این زمینه ملاحظات و موارد مورد نظر از سوی مسئولان مطرح و دستورات لازم برای رفع موانع و رونق پیشرفت صنعت گردشگری در شمیرانات توسط استاندار تهران صادر شد.

ذاکریان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شمیرانات که شامل دو پیست اسکی شمشک و دربندسر اشاره و اظهار کرد: پیست شمشک به علت اختلافاتی که بین متولیان با شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وجود داشت مورد بی‌توجهی قرار گرفته و تجهیزات مستهلک و استانداردهای کافی برای بهره‌برداری را ندارد و با جلسات برگزار شده و تعامل بین دستگاهی طرح توسعه پیست و ایجاد فازهای جدید متناسب با استانداردهای بین‌المللی امروز مطرح و با استقبال استاندار مواجه و دستورات لازم صادر شد.

وی به موضوع پیست دربندسر نیز اشاره کرد و گفت: این پیست در حال حاضر هم استفاده می‌شود ولی خدمات وابسته ضعیف است و پارکینگ ندارد و اقامت گردشگران با مشکل مواجه و باشگاه‌ها و خدمات اسکی ضعفی دارد که با طرح‌های ارائه شده پس از بررسی‌های لازم این ارائه خدمات وابسته مهیا خواهد شد.

گفتنی است که نشست تخصصی صنعت گردشگری صنعت شمیرانات و با همراهی میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی، محمد علی مهری معاون هماهنگی امور اقتصادی، محمد صائبی مشاور استاندار و سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران، مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات و محمدرضا علی اکبری بخشدار لواسانات و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان تهران در محل بخشداری لواسانات برگزار شد.

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 761765

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =