کد خبر 762781
۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
تنور انتخابات در تهران گرم است

افزایش ۴۰ درصدی ثبت‌نام کاندیداها و افزایش سه درصدی حضور بانوان و اقدامات غیررسمی کاندیداها برای معرفی خود و فراهم آوردن مقدمات تبلیغات، همگی نشان از زمینه‌سازی برای انتخاباتی پرشور و باشکوه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، معصومه اصطلامی، فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ موعد نقش‌آفرینی مردم در امور سیاسی کشور در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی است، انتخاباتی که مقام معظم رهبری در سخنرانی آغاز سال نو به آن تأکید و چهار مولفه رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت را بیان کردند.

انتخاباتی که دشمنات قسم‌خورده نظام جمهوری اسلامی ایران تمام توان خود را برای ناامید کردن مردم از انتخابات و صندوق رأی به کار بسته‌اند، انتخاباتی که تمام چشم دشمن در جنگ ترکیبی که علیه ملت ایران راه انداخته، به تحریم تمام عیار آن است اما اکنون که کمتر از ۴۰ روز به برگزاری انتخابات باقی مانده، شاهد هر چه گرم‌تر شدن روزافزون تنور انتخابات هستیم.

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، برای انتخابات مجلس پیش‌رو ۱۵۶۰ نفر اصلاح‌طلب، ۲۷۲۵ اصول‌گرا و ۴۰۷۳ نفر از طیف‌های مستقل تأیید صلاحیت شده‌اند، به همین جهت شرایط رقابتی بودن در انتخابات امسال مهیا است که این نشان از حضور و کاندیدا داشتن تمامی طیف‌های سیاسی است که میدان رقابت را برای کارزار انتخابات گرم‌تر و پرشورتر می‌کند.

افزایش ۴۰ درصدی ثبت‌نام کاندیداها و افزایش سه درصدی حضور بانوان از دیگر نکات قابل توجه و تأمل این دوره از انتخابات است، قطعاً با به میدان آمدن ظرفیت‌های مردمی، کارآمدی برای حل مسائل کشور افزایش می‌یابد، با وجود تمام تلاش دشمن در تحریم کامل انتخابات و همچنین نشان دادن جایگاه دروغین برای بانوان در جمهوری اسلامی، در اولین قدم ضربه ناامیدکننده‌ای بر بدخواهان نظام وارد شده است.

بر خلاف فعالیت دشمن در راستای ناامید کردن مردم از صندوق رأی که راه‌حل رفع مشکلات کشور و حل معضلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... مردم دنبال به کوچک‌ترین امیدی در این عرصه برای پشت کردن به فرمان‌های واهی دشمن‌اند!

این حنا دیگر برای مردم ما رنگی ندارد چرا که برایشان عیان است تمام تلاش دشمن نه در جهت کمک و رهایی مردم از مشکلات که در فشار قرار دادن و دشمنی خصمانه با آنان است، دست دشمنی که می‌کُشد، ملت را شکنجه می‌کُند، موافق تحریم و فشار اقتصادی بر مردم است، ترور کور می‌کند، از ترور مردم ابراز خوشحالی و شادمانی می‌کند برای ملت ایران رو شده است؛ مردم ما می‌دانند این دشمن خواهان خوشی و پیشرفت آن‌ها نیست.

اکنون که به صورت غیررسمی کاندیداها اقدام به معرفی خود و فراهم آوردن مقدمات تبلیغات کرده‌اند، نشان از انتخاباتی پرشور و باشکوه است؛ قطعاً مردم برای حضور در انتخابات دنبال حل مشکلات کشور، تقویت اقتدار و عزت ملی هستند.

مهم‌تر از هر امری حفظ استقلال کشور با مشارکت در انتخابات است، مردم با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوان دل در گرو انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خود دارند، هر چند به گفته بسیاری از کارشناسان مشارکت مردم نه بستگی به حضور طیف‌های مختلف و نه مرتبط با خصومت دشمنان و تزریق ناامیدی آنها دارد، مردم به دنبال کسی هستند تا در راه حل مشکلات کشور قدم بردارد.

در ادوار گذشته این ملت ثابت کرده‌ فتنه‌ها و توطئه‌های دشمن را با بصیرت درک میکند و درمی‌یابد که انتهای جاده اعتماد به دشمن و براندازان جز ویرانی، بی‌عزتی، از بین رفتن استقلال کشور و تجزیه ایران مقتدر نیست.

با توجه به این امر که در نگاه اسلامی مشارکت و رأی دادن صرفاً حق نیست که بتوان از آن صرف‌نظر کرد، بلکه چون هر فرد در مورد رشد و پیشرفت جامعه خود مسئول است پس رای دادن هم حق است و هم وظیفه! قطعاً عدم مشارکت در انتخابات موجب تسلط دشمن بر ملت و از بین رفتن استقلال و تمامیت ارضی کشور خواهد شد.

سیره امامین انقلاب همواره تاکید بر اهمیت جایگاه مشارکت مردم و برگزاری انتخابات و به عبارتی جمهوریت بوده و تاکید کرده‌اند نه تنها جمهوریت بلکه اسلامیت نظام هم وابسته به انتخابات است و هرگونه تبلیغ علیه مشارکت مردم را مخالفت با ایران، اسلام و جمهوری اسلامی دانسته‌اند.

به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در روز دوم دی ماه ۱۴۰۲ در دیدار اقشار مختلف مردم کرمان و خوزستان، انتخابات ۱۱ اسفند بسیار مهم، تعیین‌کننده و زمینه‌ساز تحول است که بنا به تاکید رهبری مشارکت قوی، رقابت واقعی، سلامت به معنای حقیقی کلمه و امنیّت انتخابات با تلاش همگان در ایران اسلامی محقق خواهد شد.

انتهای خبر/*

کد خبر 762781

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =