حضوری از جنس مقاومت و ایستادگی در دماوند

اقشار مختلف مردم دماوند در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بازهم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری باشکوه و گسترده داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، امروز مردم شریف و انقلابی شهرستان دماوند با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مسیرهای تعیین‌شده بار دیگر تجدید میثاقی با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) و شهدای این راه داشتند.

دماوندی‌ها امروز همچون سایر هموطنان با وجود سرمای هوا از ساعات آغازین صبح در مسیرهای تعیین شده حضور یافتند، تا نشان دهند دست از این انقلاب و نظام نخواهند کشید، با حضور در یکی از این مسیرهای تعیین شده سعی داشتیم جلوه‌هایی از حضور پرشور و باشکوه مردم را به رشته تحریر درآوریم و بیان کنیم.

زودتر از شروع راهپیمایی در یکی از مسیرهای اعلام شده حاضر شدم و در کمال ناباوری جمعیتی به نسبت زیاد را دیدم، من شاید بر حسب وظیفه کاری خود در این محل حاضر شدم و انتظار مشاهده چنین جمعیتی را آن هم در ساعات قبل از شروع راهپیمایی نداشتم.

اگر با خود کمی صادق باشم می‌توانم بگویم با توجه به مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، با توجه به هجمه وسیع و گسترده شبکه‌های بیگانه که تلاش بر شرکت نکردن مردم در راهپیمایی داشتند، هر چند کار هر ساله آن‌ها این است، فکر نمی‌کردم چنین جمعیتی آن هم فقط در یک مسیر ببینم.

حضوری از جنس مقاومت و ایستادگی در دماوند

شاید پیرمردها و پیرزن‌هایی که برای حضور در راهپیمائی در این مسیر حاضر شدند چیزی از فضای مجازی ندانند، ولی از میهن‌پرستی و انقلابی بودن و ولایتمداری بسیار جلوتر از نسل جوان هستند؛ آن‌ها کاری به حرف‌های دشمنان و فضای مجازی ندارند و آمده‌اند تا بگویند ما از انقلابی که در سال ۵۷ کردیم دست نمی‌کشیم!

در کنار این پیرمردها، جوانانی حضور دارند که اگر در روز عادی در خیابان‌های شهر آنها را ببینیم از نوع پوشش آن‌ها نتوان فهمید انقلابی هستند و پای کشور می‌مانند! این جوانان در بین جمعیت دیده می‌شوند و وقتی از آن‌ها بپرسید چرا آمدید، می‌گویند «ایران را دوست داریم»، «ما استقلال و امنیت کشور را دوست داریم که انقلاب ۵۷ به ما این را داده است»، «ما نمی‌خواهیم مثل سوریه و عراق شویم»!

ان میزان از بصیرت و آگاهی در بین نسل جوان که بسیاری از ما آن‌ها را جوانان خام و ناپخته می‌دانیم، امید را در دل ما دوچندان می‌کند؛ بیش از پیش از این جوانان تصویر می‌گیرم که شاید دشمنان این مرز و بوم بفهمند تمام تلاش آن‌ها برای براندازی این نظام مقدس بی‌نتیجه مانده است!

حضوری از جنس مقاومت و ایستادگی در دماوند

راهپیمائی شروع می‌شود و مردم منظم در کنار هم مسیر را طی می‌کنند؛ در بین مسیر حضور کودکانی که پرچم‌های کوچک ایران اسلامی را در دست دارند، قاب عکاسی زیبایی را به وجود آورده است که هر لحظه من را به شوق می‌آورد؛ این سؤال تمام طول مسیر ذهن من را به خود مشغول کرده است که چرا کودکان را با خود می‌آورند؟

به یکی از این پدران رسیدم و به او گفتم بهتر نبود فرزند خود را در خانه نزد مادربزرگ یا پدربزرگ می‌گذاشتید؟ هوا سرد است! گفت: من اگر اعتقاد به این مسیر و این راه دارم و مطمئن باشم این آینده روشنی برای فرزند من است، پس باید از همین کودکی به او نشان دهم در چه مسیری باید قدم بردارد؛ این مسیری است که خون‌های زیادی به پای آن ریخته شده است تا من بتوانم با فرزند خود با آرامش در آن راه بروم.

مردم انقلابی شهرستان دماوند در طول مسیر با سر دادن شعارهائی هم از اقدامات جنایتکارانه آمریکا و هم‌پیمانان آن اعلام برائت جستند و هم بار دیگر پایبندی خود به آزادی و استقلال کشور و تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران را فریاد زدند.

مردم شهرستان دماوند با سر دادن شعارهای انقلابی سعی کردند عطر و بوی یهمن ۵۷ را تداعی کنند، مردم نشان دادند پای آرمان‌های امام راحل(ره)، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند و از آن نخواهند گذشت.

انتهای خبر/*

کد خبر 763146

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =