برگ زرینی به کتاب تاریخ فیروزکوه پیوست

فیروزکوهی‌ها با حضور پرشور و گسترده خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ضمن تجدید میثاق دوباره با آرمان های امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری، برگ زرین و حماسه بزرگ دیگری را از خود در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، راهپیمایی پرشور ۲۲ بهمن‌ماه در شهرستان فیروزکوه همزمان با سراسر کشور امروز از ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی(ره) این شهرستان به سمت میدان معلم با حضور پرشور مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

در ابتدا که به محل آغاز راهپیمایی نزدیک می شویم، جمعیتی را می‌بینیم که در آن کودکان و نوجوانان با عکس نوشته‌ها و پلاکاردهایی به چشم می‌آیند؛ پیرمردها و پیرزن‌ها ولی کمی آنطرف‌تر هر جایی که سکویی برای نشستن پیدا می‌کنند، نشسته‌اند!

برگ زرین دیگری در فیروزکوه ثبت شد

حضور کودک و نوجوان، زن و مرد، پیر و جوان در کنار هم برای راهپیمائی انقلابی که ۴۵ سال از عمر آن می‌گذرد، قاب‌های زیبایی را ایجاد کردهکه قطعاً در حافظه تاریخی ایران اسلامی باقی می‌ماند.

در جشن چهل و پنجم انقلاب اسلامی شاهد حضور پیر و جوان، زن و مرد، کودک و نوجوان، دهه پنجاهی‌ها و دهه نودی‌ها در کنار هستیم،؛ حضور مردم تأکیدی بر خواسته آن‌ها برای «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» است.

هر لحظه بر تعداد جمعیت حاضر افزوده می‌شود، مردم مشتاقانه در انتظار شروع راهپیمائی هستند و انگار سرمای صبح فیروزکوه تأثیری بر آن‌ها ندارد، شاید زیباترین تصویر در این ساعات برای کودکانی است که در آغوش مادران و پدران خود در مسیر انقلاب تربیت می‌شوند! کودکانی که شاید امروز درکی از انقلاب اسلامی ۴۵ سال پیش ایران نداشته باشند، اما در این مسیر و با این تفکر پرورش می‌یابند.

برگ زرین دیگری در فیروزکوه ثبت شد

به تدریج صفوف راهپیمائی شکل می گیرد و مردم منسجم‌تر در کنار هم قرار می‌گیرند تا مسیر را طی نمایند، پرچم‌های ایران اسلامی در بین جمعیت بسیار رخ می‌نماید که موجب غرور هر ایرانی است؛ راهپیمایی رأس ساعت ۱۰ صبح با حضور مردم پرشور فیروزکوه آغاز شده و در مسیر راهپیمایی بر جمعیت افزوده می‌شود.

در مسیر جوانانی را می‌بینیم که در کنار هم عکس یادگاری می‌گیرند، عکس یادگاری از ۴۵ سال غرور و استقلال و آزادی! حضور جوانان در شرایط سخت امروز بسیار قابل توجه است، جوانانی که به وضوح می‌توانید امید و بالندگی را در چشمان آن‌ها ببینید.

این جوانان قطعاً آینده روشنی را در قابی که رهبری معظم انقلاب تصویر کرده‌اند، می بینند؛ همین است که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بر نقش و سهم جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب تأکیدی دوچندان دارند.

برگ زرین دیگری در فیروزکوه ثبت شد

مردم شهرستان فیروزکوه در این راهپیمائی با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از توطئه‌ها و فتنه‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام داشتند؛ شعارهایی که شاید به ظاهر در هر سال و در هر مناسبت ملی تکرار می‌شود، اما بار علت منطق آن بیشتر آشکار می‌شود.

ترورها و توطئه‌ها و بدخواهی‌هایی که آمریکا و هم‌پیاله‌هایش همواره بر این ملت روا داشته‌اند، فراموش‌ناشدنی است و دردهایی که بر قلب، جان و جسم این مردم گذاشته شده هیچگاه از یادها نخواهد رفت.

در انتهای مسیر بخش‌هایی برای نقاشی و بازی کودکان در نظر گرفته شده است تا خاطره‌ای خوش از یک روز انقلابی در یاد آنها بماند؛ خاطره‌ای که قطعاً هر سال در ۲۲ بهمن ماه تکرار می‌شود و شیرین‌تر از گذشته در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد؛ کودکان و فرزندان ما اینگونه تربیت می‌شوند که از جان خود می‌گذرند ولی از خاک میهن خود نمی‌گذرند.

برگ زرین دیگری در فیروزکوه ثبت شد

مردم ولایتمدار فیروزکوه در بهار چهل‌ و پنجم انقلاب اسلامی با حضور خود اعلام کردند با وجود تمام مشکلات مخصوصاً مشکلات اقتصادی و معیشتی، پای نظام جمهوری اسلامی هستند و برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

پدران و مادران ما که یک روزی انقلاب اسلامی ایران را به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رساندند، امروز و هر سال در این ۴۵ سال با حضور خود بارها و بارها تأکید کردند همچنان پای این انقلاب هستند، همچنان خواهان نظام جمهوری اسلامی هستند و از آن دست نخواهند کشید.

انتهای پیام/*

کد خبر 763148

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =