پیروزی انقلاب اسلامی وعده الهی بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی ایران با استقامت و ایستادگی مردم همراه شد و این سنت الهی است که هر جا اراده الهی با اراده مؤمنان همراه شد، تحقق وعده خداوند قطعی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در سخنرانی مراسم راهپیمائی مردم بخش کهریزک، اظهار داشت: امام راحل امت که مردم ما را با راه، فرهنگ و ادبیات قرآن آشنا کرد، نعمت‌های معنوی از نعمت‌های ظاهری مهم‌تر بوده و مردم ما قدر نعمت می‌دانند چرا که شکرگزارند.

وی بیان کرد: خداوند متعال حتی به کسانی که او را نمی‌شناسند، بدون منت نعمت می‌دهد اما فقط در دو جا به خاطر نعمت‌های الهی بر مؤمنان منت گذاشته شده که یکی از آن‌ها بعثت و دیگری امامت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این اراده الهی بود که حضرت موسی در دوره‌ای متولد شود که فرزندان پسر را ذبح می‌کردند و فرمانروای زمان ادعای خدائی کرده بود، اما اراده پروردگار موجب سرنگونی فرعون شد.

حجت‌الاسلام محمدی عراقی یادآور شد: انقلاب اسلامی نیز به این شکل با استقامت و ایستادگی مردم همراه شد و این سنت الهی است که هر جا اراده الهی با اراده مؤمنان همراه شد، تحقق وعده خداوند متعال قطعی و حتمی است.

وی افزود: امام راحل علم قرآن را به ما آموخت و نقشه انقلاب را برای ما ترسیم کرد، پیام انقلاب نیز استقلال و آزادی است که برای ملت ایران به ارمغان آمده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید داشت: تکیه امام و مقام معظم رهبری بر نقش مردم و حضور مردم در همه صحنه‌های انقلاب را یک آموزه قرآنی خواند و ادامه داد: قرآن کریم می‌فرماید بدون حضور و همراهی مردم مؤفق نخواهی شد؛ دشمن علیه تو توطئه می‌کند اما نگران نباش و سازش نکن چرا که با همراهی مردم وعده الهی تحقق می‌یابد.

انتهای خبر/*

کد خبر 763153

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =