در 9دی 1388 مردم یک حماسه آفریدند و با بصیرت به خیابان ها آمده و به امر رهبری به خیابان ها ریختند و همانند یک سیل پاک کننده تمام فتنه ی فتنه گران را پاک کرد و از بین برد و تمام شگردهای فتنه انگیزانه در حدود این 8ماه فتنه گران را از بین بردند.

 به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ سید علی مروج، امام جمعه شهر اندیشه در گفتگو با خبرنگار راه مبین اظهار داشت: حماسه ی 9 دی را باید یک امر درونی و خودجوش نام گذاری کرد. در 9دی 88 مردم یک حماسه آفریدند و با بصیرت به خیابان ها آمده و به امر رهبری به خیابان ها ریختند و همانند یک سیل پاک کننده تمام فتنه ی فتنه گران را پاک کرد و از بین برد و تمام شگردهای فتنه انگیزانه در حدود این 8ماه فتنه گران را از بین بردند و ما این حماسه را مدیون تدبیر به جا و عالمانه ی رهبری هستیم و یعنی حماسه ی 9 دی را تدبیر رهبری آفرید.

وی در ادامه عنوان کرد: مقام معظم رهبری با سخنرانی ها و نگاه نافذ این فتنه را خوب رهبری کردند. ما در 8سال دفاع مقدس دشمنانمان مشخص بودند و سنگرهایمان تعریف شده بود ولی در این فتنه دوست و دشمن مشخص نبود و در آن 8ماه فتنه ما در یک جبهه ای در حال جنگ بودیم که نیرو های خودی و غیرخودی خیلی مشخص نبودند، حتی خیلی از خواص و بزرگان دچار خطا شدند، در این میان خیلی از بزرگان اهداف شخصی خود را ادغام با این فتنه کردند و ما هزینه ی بسیار زیادی در سال 88 متحمل شدیم.

امام جمعه اندیشه گفت: در کل ما در فتنه ی 88 جنگ بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و مقام معظم رهبری با آن درایت فتنه را مدیریت کردند و در نهایت مردم به این نتیجه رسیدند که چه کسانی فتنه گر هستند و قصد لطمه زدن به این نظام را دارند زیرا فتنه گران قصدشان انتخابات نبود در واقع همان پیراهن عثمانی بود که معاویه آن را به گردن امیرالمومنین (ع) انداخت، همانگونه که در جنگ جمل حضرت علی (ع) فرمودند: هیچ کسی جز من نمی تواند خوب و بد فتنه را تشخیص دهد و کسی نمی تواند همانند من فتنه را مدیریت کند. بنظر بنده هم هیچکسی بجز مقام معظم رهبری نمیتوانست این کار را انجام دهد و فتنه را مدیریت کند و جو را به مردم بشناساند و باعث بشود که مردم با شور و حال خاصی و خودجوش حماسه 9دی را رقم بزنند.

*به نظر شما چه شد که پس از گذشت 4 سال از فتنه 88 مردم به امر رهبری پایبند بوده و نسبت به حماسه 9 دی انعکاس نشان می دهند؟

حجت الاسلام مروج افزود: مردم ایران الحمدالله مردمی هوشیار، ولایتمدار و همیشه در صحنه هستند و بیدار هستند یعنی فتنه 88 و حماسه 9 دی نشانگر بیداری مردم ایران بود و فهمیدند که چه کسانی آتش زیر خاکستر هستند و با این که سی و چند سال از انقلاب می گذرد این دین و شور حسینی است که در دل مردم ایران باقی مانده است و نشانگر این است که اگر مردم ایران احساس بکنند که دینشان در خطر است به میدان بیایند، مقام معظم رهبری فرمودند که امکان دارد عاشورا تکرار شود. مردم ایران اگر احساس بکنند حسین زمان تنهاست همانند روز عاشورا به صحنه می آیند و دوباره حماسه آفرینی می کنند.

به نظر شما کشور های غربی مانند آمریکا و کشور های فتنه گر مانند اسرائیل باز هم حیله ای برای مردم همانند فتنه 88 دارند؟

وی ادامه داد: دشمنان یک لحظه دست از سر ما برنمیدارند خداوند بارها به رسولش فرمود مراقب باش هر لحظه اینها دست از تو و دینت برنمی دارند و بحث 34 سال نیست بحث قرن هاست و زمانی که حضرت محمد (ص) دعوت به دین اسلام را آشکار کرد حاکمان آن زمان به فکر فتنه انداختن بودند و در مقابل اسلام ایستادند و شبهه افکندند و اینها بحثشان اسلام است زیرا ما در زمان قبل از انقلاب بحث ما اسلام نبود هیچ گونه تحریم و توهینی در کار نبود و مورد نظر آمریکا و غرب بودیم ومورد تأیید استکبار بودیم اما چی شد که اینها با یک انقلاب برگشت ؟!، خاک که همان خاک است مردم که همان مردم اند ولی نیت عوض شد و اینجا اسلام وجود دارد.

امام جمعه اندیشه تصریح کرد: همانا ما زیر سلطه ی آنها بودیم و بعضی زمان ها نیرو های ما زیر نظر آنها آموزش می دیدند ولی حالا که زمان فرق کرده آنها برعلیه ما ایستادند زیرا نظرشان اسلام ستیزی است مخصوصا مذهب تشیع واسلام ناب محمدی (ص) وگرنه آنها با اسلام عربستان، یمن و بحرین کاری ندارند یعنی مخالف اسلامی هستند که بگوید مرگ بر آمریکا و مرگ بر زورگو یعنی اسلامی که یزید  زمان را معرفی می کند اینها با این نوع جریانات کار دارند همانند اباعبدالله الحسین (ع) که سر از تنش جدا کردند زیر یزید زمان را آشکار کرد و امام خمینی (ره) را تبعید کردند چون یزید زمان را آشکار کرد و ایران هم الان که می بینید مورد تهدید و تحریم قرار می گیرد قصد آشکار کردن یزیدیان زمان را دارد.

*به نظر شما راهکار برای جلوگیری از فتنه ی جدید فتنه گران چیست؟ و اگر فتنه در زندگیشان نفوذ کرد راه مقابله چیست؟

حجت الاسلام مروج تاکید کرد: بهترین راه کار این است که امیرالمومنین (ع) وقتی قصد آگاه کردن یارانش را داشت 5خصوصیت را به آنها نشان داد، که اساسی ترین نکته این راه کار ها قرآن خواندن و پیروی از امر راهنما بود و در آخرین ویژگی، یاران امیرالمومنین (ع) کسانی هستند که به امیرالمومنین (ع) اعتماد می کنند و باید به رهبر خود اطمینان داشته باشند و باید هدف مقدسی داشته باشند زیرا هرچه رهبرشان می گوید به نفع مردم است به نفع نظام و کشور است و به نفع دنیا و آخرتشان است و مردم هم باید به نائب امام زمان عصر (عج) اطمینان و اعتماد داشته باشند و گوش به فرمان آن باشند و همانگونه که تا به امروز امام خمینی (ره) فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این مملکت آسیبی نرسد».

حجت الاسلام مروج در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه سعادت مردم پیروی از رهبر است؛ همانند 9 دی که پشت سر ولایت ایستادند و رهبری و ولایت را تنها نگذاشتند و به رهبری اطمینان کردند و در واقع به فرمایشات رهبری اعتماد داشتند و هر که گوش به فرمان بود ضرر نکرد، باید همچنان به رهبرشان اطمینان داشته باشند و باید چشمشان رهبرشان باشد تا ببینند رهبر چه خطی را برایشان تعیین می کند و در آخر باید گفت که اگر به ولایت فقیه اعتماد داشته باشید گزندی پیدا نمی کنید.

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =