حالت تاریک
سه‌شنبه, 26 تیر 1403
رئیس اداره میراث فرهنگی پیشوا خبر داد:

صدور ۲۷۰ مجوز صنایع دستی در پیشوا

صدور ۲۷۰ مجوز صنایع دستی در پیشوا

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشوا از صدور ۲۷۰‌ مجوز فعالیت صنایع دستی در شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، مریم خدابنده با اشاره به برنامه‌های صورت گرفته در راستای رشد صنایع دستی و گردشگری شهرستان پیشوا اظهار داشت: طی یکسال گذشته ۲۷۰ فقره مجوز صنایع‌دستی در قالب مجوزهای سه‌گانه صنایع‌ دستی و مشاغل خانگی صادر شد.

وی با اشاره به برنامه‌های حمایتی از صنایع دستی کاران پیشوا و رونق بخشی به رشد این حوزه بیان داشت: تاکنون ۸ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات مشاغل خانگی، تبصره ۱۸، بنیاد برکت به فعالان صنایع‌ دستی پیشوا پرداخت شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشوا افزود: معرفی هنرمندان به تامین اجتماعی و صدور یک فقره مجوز خانه صنایع‌ دستی، برگزاری بیش از ۱۰۰ رویداد در قالب نمایشگاه صنایع‌ دستی از جمله برنامه‌های این اداره در یکسال گذشته بود.

خدابنده تصریح کرد: برپایی کارگاه‌های آموزشی نیم روزه، نشست‌های تخصصی و راه‌اندازی چهارشنبه‌های صنایع دستی به صورت مستمر در شهرستان از دیگر اقدامات حوزه صنایع‌ دستی در سال ۱۴۰۳ است که به یاری خدا در حال پیگیری و اجرا می‌باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آموزش‌های رایگان در پنج رشته صنایع دستی در محله‌های کم‌برخوردار شهرستان پیشوا نیز از دیگر برنامه‌های مدون است که تاکنون موفق به صدور ۱۲۰ گواهی مهارت شدیم. شهرستان پیشوا دارای ۳۵۰ هنرمند صنایع دستی در ۳۰ رشته فعال است که با همت جهادی و حمایت میراث فرهنگی گردشگری در حال فعالیت و رونق به این حوزه درخشان هستند.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌ شرق تهران واقع شده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

صدور ۲۷۰ مجوز صنایع دستی در پیشوا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از